17.5 °C, 1.7 m/s, 92.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPie Spīdolas Valsts ģimnāzijas cels bibliotēku
Pie Spīdolas Valsts ģimnāzijas cels bibliotēku
21/04/2021

Pie Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas tiks celta piebūve 700 kvadrātmetru platībā. Tajā izvietosies moderna un daudzfunkcionāla skolas bibliotēka, kas nekontras­tēs ar esošo ģimnāzijas ēku. Bibliotēkā ne tikai atradīsies skolas grāmatu krātuve, bet būs arī ierīkotas vairākas darba zonas, kas vienlaikus ļaus strādāt pat sešām klasēm, tāpat jaunajā skolas korpusā būs neliela kamerzāle. Savukārt skolas ēka ar jauno bibliotēku tiks savienota ar divām stikla galerijām, veidojot nelielu iekšējo pagalmu jeb rekreācijas zonu.  

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas bibliotēkas korpusa projektēšanai Jelgavas pašvaldība piešķīra 39 866 eiro, un konkursā par būvprojekta izstrādi un būvdarbu uzraudzību uzvarēja SIA “JB Latvija”. Jau tapis piebūves būvprojekts minimālajā sastāvā. Izstrādātais bibliotēkas koncepts paredz, ka ēkai būs viens stāvs, taču pa blokiem atšķirsies tās augstums. “Mēs esam ļoti gandarīti par šo pašvaldības atbalstīto ieceri, jo, jau ienākot šajā skolas ēkā, sapratām, ka šeit trūkst mūsdienīgas bibliotēkas, kurā visplašākajā nozīmē skolēni patstāvīgi var apgūt pētniecisko darbu, mācīties strādāt ar dažādiem avotiem, interneta resursiem. Bibliotēka vienmēr ir bijusi mūsu skolas sirds, un šobrīd, kad mācīšanās procesā jāapgūst jaunās kompetences un skolēniem jāattīsta pašvadīta mācīšanās, tas ir vēl svarīgāk,” uzsver skolas direktore Ilze Vilkārse.

 

Jaunajā piebūvē paredzēts izvietot skolas bibliotēku un grāmatu krātuvi, šajā zonā būs arī ar datoriem aprīkotas darba vietas skolēnu patstāvīgajam darbam vai darbam grupās. Jaunajā piebūvē atradīsies arī kamerzāle, kurai būs atsevišķa ieeja, un tajā varēs notikt pasākumi līdz 90 cilvēkiem. “Tas nozīmē, ka zālē vienlaikus varēs strādāt trīs klases, piemēram, rīkojot lekcijas, seminārus, meistarklases, organizēt tikšanos ar skolēnu vecākiem, tāpat tur varēs notikt kamerpasākumi,” stāsta I.Vilkārse.

 

Jāuzsver, ka kompleksi ar plānoto bibliotēkas piebūvi tiek skatīta arī skolas teritorijas – sporta laukuma un rekreācijas zonas – kopējā attīstības un labiekārtošanas koncepcija.

 

 

 

Foto: projekta vizualizācija

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē