15.1 °C, 1.4 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaPie viesnīcas “Jelgava” uzstādītas elektromobiļu uzlādes stacijas
Pie viesnīcas “Jelgava” uzstādītas elektromobiļu uzlādes stacijas
16/01/2020

Ņemot vērā to, ka elektromobiļi sabiedrībā kļūst arvien populārāki un, domājot par klientiem, viesnīcas “Jelgava” autostāvlaukumā uzstādītas divas vidēja ātruma elektromobiļu uzlādes stacijas. Savu auto uzlādēt tajās var ikviens elektroauto īpašnieks, par pakalpojumu norēķinoties ar mobilās lietotnes starpniecību.

Viesnīcas “Jelgava” vadītāja Sanita Kalvīte stāsta, ka šī ir uzņēmuma iniciatīva, kas realizēta par pašu līdzekļiem, domājot par saviem klientiem un tūristu piesaistīšanu pilsētai. “Nav noslēpums, ka elektromobiļi sabiedrībā kļūst aizvien populārāki, un arī cilvēki vairāk domā par dabas saudzēšanu, pievēršas zaļajam dzīvesveidam. Tieši tāpēc arī mums ir jāiet laikam līdzi un jādomā soli uz priekšu,” atzīst S.Kalvīte, piebilstot, ka līdz šim vairākas reizes viesnīcā ir jautāts par to, vai šeit ir iespējams uzlādēt elektroauto. “Tagad ir! Un pie mums elektroauto var uzlādēt ikviens, ne tikai mūsu viesnīcas klienti,” uzsver S.Kalvīte.

 

Viesnīcas pagalmā esošās elektromobiļu uzlādes stacijas ir vidēja ātruma uzlādes stacijas. Tas nozīmē, ka pilnīgai auto uzlādei ir nepieciešamas trīs līdz četras stundas. Auto īpašnieki savu elektroauto var uzlādēt, par pakalpojumu norēķinoties ar mobilās lietotnes “e-mobi” starpniecību, vai izmantojot RFID karti. Vienas uzlādes minūtes cena – 0,15 eiro.

 

Jāpiebilst, ka, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto projektu, Ceļu satiksmes drošības direkcija 2020. gada otrajā pusē plāno Jelgavā uzstādīt trīs elektroauto uzlādes stacijas. Tās būs izvietotas pie tirdzniecības centra “Vivo centrs” Katoļu ielā 18, pie degvielas uzpildes stacijas “Astarte-nafta” Rūpniecības ielā 75a un “Neste” Loka maģistrālē 2a.

 

Pēc CSDD datiem uz 2019. gada 1. decembri Latvijā bija reģistrēti 655 elektromobiļi.

 

 

Foto: no viesnīcas “Jelgava” arhīva

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē