4.3 °C, 4.2 m/s, 59.2 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimenePieaug pašvaldības līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem un auklēm
Pieaug pašvaldības līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem un auklēm
20/02/2024

2024. gadā tiek palielināts pašvaldības līdzfinansējums privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb auklēm. No 314 uz 380 eiro pieaug pašvaldības atbalsts par bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam, no 200 līdz 237 eiro – par piecus un sešus gadus veciem bērniem, bet no 180 uz 190 eiro – pašvaldības līdzfinansējums auklēm. Šādu lēmu deputāti otrdien atbalstīja domes sēdē.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma skaidro, ka atbilstoši valstī noteiktajai vienotajai metodikai saskaņā ar pērn pēc naudas plūsmas uzskaitītiem izdevumiem aprēķinātas vidējās izmaksas par vienu bērnu, kas apgūst pirmsskolas izglītības programmu pašvaldības izglītības iestādē. “Tās pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai pašvaldības bērnudārzos ir pieaugušas galvenokārt uz pedagogu algas likmes izmaiņām. Līdz ar to bērniem vecumā līdz četriem gadiem tās sasniedza 338,08 eiro, bet piecus un sešus gadus veciem bērniem – 219,42 eiro,” skaidro S.Joma.

Izprotot pašreizējo ekonomisko situāciju valstī, pakalpojumu izmaksu sadārdzinājumu, minimālās algas un arī pedagogu darba samaksas pieaugumu no šā gada janvāra, pašvaldība ir lēmusi noteikt paaugstinātu atbalsta apmēru privātajām izglītības iestādēm, ja tās iesniedz savas darbības izvērtējumu, kas apliecina ieguldījumu izglītības kvalitātes paaugstināšanā. Ja privātās izglītības iestādes izpilda šos nosacījumus, tās varēs saņemt lielāku līdzfinansējumu – par bērniem līdz četru gadu vecumam nevis 338,08 eiro, bet 380 eiro mēnesī, savukārt par bērniem, kas apgūst obligāto sagatavošanu pamatizglītības uzsākšanai, nevis 219,42 eiro, bet 237 eiro.

Pēc Izglītības pārvaldes datiem, šobrīd privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs mācās vairāk nekā 750 bērni, tostarp 249 apgūst obligāto sagatavošanu skolai.

Tāpat šogad par 10 eiro jeb līdz 190 eiro tiek paaugstināts pašvaldības līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb auklēm. Arī šīs izmaiņas skaidrojamas ar vidējo izmaksu pieaugumu par viena bērna izglītošanu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un ekonomisko situāciju valstī. Pēc Izglītības pārvaldes datiem, šobrīd Jelgavas pašvaldības līdzfinansējumu saņem 35 aukles, kuras uzraudzības pakalpojumu nodrošina 112 mazajiem jelgavniekiem. Pašvaldība šim mērķim šogad paredzējusi 364 800 eiro.

Paaugstinātais līdzfinansējums privātajām izglītības iestādēm un auklēm tiek piemērots no janvāra, līdz ar to pašvaldība veiks pārrēķinu par janvāri un starpība tiks izmaksāta pakalpojuma sniedzējiem.