19.7 °C, 2.5 m/s, 77.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPieaug poligona “Brakšķi” tarifs; mainīsies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu
Pieaug poligona “Brakšķi” tarifs; mainīsies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu
04/11/2021

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi”, lai segtu sadzīves atkritumu apglabāšanas izmaksas poligonā “Brakšķi”, 26. martā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza jaunu tarifa projektu. Regulators tarifu ir apstiprinājis, un tas nozīmē, ka no 1. decembra pieaugs arī maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jelgavā.

 

Nepieciešamību mainīt poligona tarifu noteikuši vairāki faktori. Galvenokārt tas ir dabas resursu nodokļa likmes pieaugums – šobrīd likme ir 65 eiro par tonnu, bet no 2022. gada 1. janvāra saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu tā tiks paaugstināta par 23 procentiem un būs 80 eiro par tonnu, savukārt no 2023. gada likme būs jau 95 eiro par tonnu.

 

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” informē, ka tarifs paaugstināts, arī ņemot vērā darba algu un regulāro remonta un apkopes darbu izmaksu pieaugumu. Vienlaikus palielinās elektroenerģijas cena tehnoloģiskās līnijas un šķirošanas stacijas darbības nodrošināšanai, kā arī degvielas izmaksas transportam, kas nodrošina atkritumu šķirošanas un apglabāšanas procesu. Tāpat būtiski palielinājušās izmaksas infiltrāta apsaimniekošanai.

Regulatora apstiprinātie sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifi poligonā “Brakšķi” (bez PVN) turpmāk būs šādi:

• tarifs 73,61 eiro par tonnu – no 2021. gada 1. decembra līdz 2021. gada 31. decembrim;

• tarifs 80,60 eiro par tonnu – no 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim;

• tarifs 87,58 eiro par tonnu – no 2023. gada 1. janvāra līdz jauna tarifa apstiprināšanai.

Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un to veidojošo izmaksu un ieņēmumu pamatotību un secinājis, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma izmaksas.

 

Jauns tarifs atkritumu apglabāšanas poligonā nozīmē, ka pieaugs maksa visiem, kuri izmanto “Brakšķu” pakalpojumus, tostarp Jelgavas, Auces, Dobeles un citiem iedzīvotājiem.

 

Pilnsabiedrība “JKP”, kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanu Jelgavā, informē, ka no 1. decembra jelgavniekiem par 13 procentiem pieaugs maksa par sadzīves atkritumu izvešanas pakalpojumu un tas saistīts tikai ar poligona “Brakšķi” tarifa paaugstināšanu.

 

Līdz novembra beigām cena par viena atkritumu kubikmetra izvešanu būs līdzšinējā – 20,57 eiro (ar PVN). Savukārt no 1. decembra viena sadzīves atkritumu kubikmetra izvešana pilsētā maksās 23,28 eiro. Sākot ar 2022. gada 1. janvāri, palielinoties valstī noteiktajai dabas resursu nodokļa likmei, jelgavnieki par viena sadzīves atkritumu kubikmetra izvešanu maksās 24,55 eiro.

 

Tas nozīmē, ka 240 litru ietilpības konteinera viena izvešanas reize, kas šobrīd maksā 4,94 eiro, no 1. decembra maksās 5,59 eiro, bet no nākamā gada 1. janvāra – 5,89 eiro. Savukārt viena 1100 litru ietilpības konteinera izvešana no 1. decembra maksās 25,61 eiro, no 1. janvāra – 27,01 eiro pašreizējo 22,63 eiro vietā.

 

“Cenu par sadzīves atkritumu izvešanas pakalpojumu veido vairākas komponentes, un, paaugstinoties poligona tarifam, esam mainījuši tikai šo sadaļu. Visas komponentes, kas saistītas ar citām pilnsabiedrības “JKP” izmaksām, paliek nemainīgas,” uzsver “JKP”.

 

 

Foto: JKP

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē