19.6 °C, 2.2 m/s, 87.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPieaugot degvielas cenai, lems par atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām
Pieaugot degvielas cenai, lems par atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām
17/06/2022

Pilnsabiedrība “JKP”, kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanu Jelgavā, pašvaldībā vērsusies ar lūgumu pārskatīt nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu. Galvenais pamatojums – būtisks degvielas cenas kāpums, kas ietekmē pakalpojuma gala cenu. Tarifs varētu pieaugt par sešiem procentiem.

Kā informē “JKP”, slēdzot jaunu līgumu par degvielas piegādi, tās cena uzņēmumam pieaugusi par vairāk nekā 70 procentiem. Līdz ar to uzņēmums iesniedzis domei jaunu tarifa projektu, kas paredz nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas pieaugumu līdz 26,06 eiro par kubikmetru (ar PVN). Apstiprināšanas gadījumā tarifs stātos spēkā augustā. Jāpiebilst, ka šobrīd spēkā esošais tarifs ir 24,55 eiro par viena kubikmetra sadzīves atkritumu izvešanu.

 

Līdz ar to 240 litru ietilpības konteinera viena izvešanas reize, kas šobrīd maksā 5,89 eiro, no augusta varētu maksāt 6,25 eiro (ar PVN), savukārt viena 1100 litru ietilpības konteinera izvešana – 28,67 eiro pašreizējo 27,01 eiro vietā.

 

Par pilnsabiedrības iesniegto tarifa projektu gala lēmums būs jāpieņem Jelgavas domei 30. jūnija sēdē.

 

Jāatgādina, ka efektīvākais veids, kā taupīt līdzekļus par atkritumu apsaimniekošanu, ir to šķirošana un slēgtu atkritumu laukumu ierīkošana pie daudzdzīvokļu mājām, kas ļauj norēķināties tikai par pašu radītajiem atkritumiem. Pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv izveidota atsevišķa sadaļa “Šķiro”, kur apkopota informācija par šķiroto atkritumu laukumiem pilsētā.

 

 

Foto: pilnsabiedrība “JKP”

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē