24.7 °C, 6.8 m/s, 86.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPieaugusi studējošo interese par augstāko izglītību Jelgavā
Pieaugusi studējošo interese par augstāko izglītību Jelgavā
20/07/2022

18. jūlijā noslēdzās reflektantu pieteikumu pieņemšana LLU pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju vietām. Šajā gadā studētgribētāju interese par Jelgavā piedāvāto augstāko izglītību ir būtiski pieaugusi, un lielākais pieteikumu skaits iesniegts tādās pamatstudiju programmās kā “Veterinārmedicīna”, “Mežinženieris”, “Ekonomika”, “Datorvadība un datorzinātne”,  un “Mežzinātne”.

Šajā gadā vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv studiju pieteikumus iesnieguši 9430 reflektanti, kuri pieteicās pamatstudijām 12 Latvijas augstskolās. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, apstiprinātus studiju pieteikumus kopumā iesnieguši par 54 studētgribētājiem vairāk, taču vēl būtiskāks studētgribētāju pieaugums vērojams LLU īstenotajās pamatstudiju programmās.

 

Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai, LLU pamatstudijās saņemti 904 pirmās prioritātes pieteikumi, un kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 3611 reizes.  Pirmo prioritāšu pieteikumu skaits pieaudzis par nepilniem 7%, bet kopējais pieteikumu skaits ir pieaudzis par 18%.

 

Populārākā pilna laika pamatstudiju programma jau vairākus gadus ir “Veterinārmedicīna”, kas saņēmusi 115 pirmās prioritātes pieteikumus. Tai seko “Mežinženieris” (76), “Ekonomika” (54), “Datorvadība un datorzinātne” (52), “Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai” (49), “Mežzinātne” (45), “Būvniecība” (44), “Lauksaimniecība” (41) un Ainavu arhitektūra un plānošana (40).  

 

Savukārt augstākā līmeņa studijās saņemti 339 pieteikumi pilna laika un 13 pieteikumi nepilna laika studiju vietās. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes īstenotajās programmās “Projektu vadība” (70), “Uzņēmējdarbības vadība” (59) un “Ekonomika” (55). Pastiprināta interese vērojama arī par studiju programmām “Mežzinātne” (30) un “Informācijas tehnoloģijas” (21). Vairākās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām, un tajās uz vienu vietu pretendē vairāki cilvēki. Tās ir programmas “Projektu vadība”, “Uzņēmējdarbības vadība”, “Ģeoinformātika un tālizpēte”, “Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana” un “Mežzinātne”.

 

No 19. līdz 22. jūlijam vairākās studiju programmās norisinās iestājeksāmeni, līdz ar to uzņemšanas rezultāti vēl nav zināmi. Pamatstudiju konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 22. jūlijā pēc plkst. 17.00, otrās kārtas rezultāti – 26. jūlijā pēc plkst. 17.00. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā www.latvija.lv, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā. Turpretim rezultāti par konkursu uz augstākā līmeņa studijām būs zināmi no 25. jūlija, zvanot uz attiecīgās fakultātes dekanātu. LLU absolventi tos varēs aplūkot LLU Informatīvajā sistēmā, izmantojot savus pieejas datus.

 

Provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka dažās studiju programmās vēl būs pieejamas valsts finansētās studiju vietas un maksas vietas, taču par konkrētu vakanto studiju vietu skaitu LLU ziņos pēc 29. jūlija, kad tiks apkopoti rezultāti par studiju līgumus noslēgušajiem reflektantiem. Interesenti, kuri nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildus uzņemšanas iespēju no 1. augusta.

 

Detalizēta informācija par LLU studiju programmām atrodama LLU mājaslapā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informāciju sagatavoja

Latvijas Lauksaimniecības universitāte