27.2 °C, 3.4 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPieaugušie Lielupes peldvietā aicināti uz brīvprātīgo uzraugu pie ūdens apmācībām
Pieaugušie Lielupes peldvietā aicināti uz brīvprātīgo uzraugu pie ūdens apmācībām
25/06/2024

Biedrība “Peldēt droši” 29. jūnijā un 13. jūlijā no pulksten 11 līdz 13.30 Lielupes labā krasta peldvietā pieaugušos aicina uz brīvprātīgo uzraugu pie ūdens apmācībām. Bezmaksas nodarbības laikā caur personīgo pieredzi dalībnieki apgūs pamatprincipus drošai uzvedībai pie un uz ūdens, objektīvi izvērtēs savu peldētprasmi, uzzinās kādas prasmes un rīcība nepieciešama, lai ārkārtas situācijā spētu pats izglābties vai sagaidīt palīdzību, kā atbilstoši savai peldētprasmei palīdzēt nelaimē nonākušajam, izprotot uzdevuma izpildes sarežģītību. Nodarbībai nepieciešams iepriekš reģistrēties.

Apmācību laikā dalībnieki apgūs nejaušu iekrišanu ūdenī ar visām drēbēm, kā uzvilkt peldvesti ūdenī, kā palīdzēt nelaimē nonākušajam – izglābt/izvilkt krastā pieaugušo, izmantojot specializētu inventāru un menekenu, atpūsties ūdenī, saglabāt mieru un pārvarēt šķēršļus, iekāpt laivā vai uzrāpties uz kādas virsmas (SUP dēļa), kā sniegt pirmo palīdzību.

Nodarbību mērķis ir ne vien izglītot sabiedrību, bet arī izveidot plašu brīvprātīgo tīklu, kas turpmāk būtu spējīgi un ieinteresēti iesaistīties sabiedrības izglītošanā un drošības uzraudzībā publiskās peldvietās. Nodarbībās piedalīties aicināts ikviens interesents, tomēr primāri dalība nodarbībā tiks apstiprināta vecuma grupā 18 gadi un vecāki.

Lai piedalītos nodarbībā, nepieciešams iepriekš pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama ŠEIT.

“Publisko peldvietu brīvprātīgo uzraugu apmācību” nodarbības tiek īstenotas sociālās kampaņas “Ja peldēt, tad droši! Nepārvērties slīkonī” ietvaros. Aktivitāte tiek īstenota programmas NVO Fonda projekta “Atbalsts LPF darbības stiprināšanai un interešu aizstāvībai cilvēkdrošības uz ūdens veicināšanas jomā” (projekta nr. 2022.LV/NVOF/MAC/043/27) ietvaros. Par aktivitāšu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”.