23.5 °C, 3.3 m/s, 59.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPieaugušie sacenšas auto audio turnīrā, bērni – koka automodeļu un buru laivu sacensībās
Pieaugušie sacenšas auto audio turnīrā, bērni – koka automodeļu un buru laivu sacensībās
05/09/2020

Sestdien Pasta salā tehnikas un inovāciju festivāla Mehatrons vakara daļā notika pasākums Sound pit-stop party. Tajā 50 dažādu marku automašīnu saimnieki demonstrēja auto skaņas sistēmu stiprumu auto audio turnīrā, drosmīgākie izmēģināja auto sacīkšu simulatoru, braucot ātruma apli pa Biķernieku trasi, savukārt mazākie pasākuma apmeklētāji būvēja un konstruēja buru laivas un koka auto modeļus, ar kuriem vēlāk sacentās.

“Sound pit-stop party” centrālais notikums bija auto audio turnīrs. Tāds iepriekš jau ir aizvadīts sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”, bet pilsētvidē notika pirmo reizi un šoreiz tas Jelgavā pulcēja 50 automašīnas. Sacensību dalībnieki jau dienā pulcējās Hercoga Jēkaba laukumā, kur auto un to skaņas sistēmas varēja novērtēt ikviens garāmgājējs, bet pēc pulksten 17 visi sacensību dalībnieki tikās Pasta salā. Salā ar īpašas mērierīces starpniecību katrai automašīnai individuāli tika pārbaudīts, cik decibelus skaļa ir tās skaņas sistēma. Rezultāti dažādi, taču bija dalībnieki, kuru audio sistēma diemžēl saimniekus pievīla, un skaņas pārbaudes laikā nosvila.

Kamēr auto saimnieki dižojās ar skaņas sistēmām, koncertzālē “Mītava” drosmīgākie izmēģināja sacīkšu auto simulatoru, pārbaudot, cik veiksmīgi viņiem izdosies izbraukt Biķernieku trasi. “No malas pieredzējušam autovadītājam izskatās diezgan vienkārši, bet patiesībā tas ir grūti. Liels ātrums, ātri jāreaģē uz katru pagriezienu,” pēc izmēģinājuma sacīja Normunds.

Bet mazākie pasākuma dalībnieki savu radošumu apliecināja jaunrades nama “Junda” piedāvātajās aktivitātēs. Bērni un jaunieši būvēja koka auto modeļus un buru laivas, ar kurām pēcāk piedalījās ātruma sacensībās. “Manuprāt, praktiskā darbošanās, iespēja uztaisīt kaut ko pašam, un to vēl var paņemt līdzi uz mājām, ir īstais veids, kā bērnā radīt interesi par tehniskām lietām. Viņš redz, kā process notiek, cik tas ir interesanti,” atzīst Kristiana un Elizabetes mamma Ilze.

Jāpiebilst, ka tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons” turpināsies arī nākamajā nedēļas nogalē. 12. un 13. septembrī “Mehatrona” pasākumi norisināsies “Rullītī”. “Sestdien no pulksten 8 līdz 19 būs “ProKart” kausa noslēdzošais posms un Latvijas triāla čempionāts, kas ilgs no pulksten 11 līdz 17. Savukārt svētdiena piedāvās plašu autosporta “buķeti” – no pulksten 9 līdz pat 20 tiks aizvadītas ātruma apļa sacensības, turpināsies Latvijas triāla čempionāts, norisināsies veiklības brauciens, dragreiss un drifts,” informē pasākuma rīkotājs Jānis Kuķis. Arī pasākumi “Rullītī” skatītājiem ir bez maksas. Reģistrējies vēlamajai aktivitātei mājaslapā: www.mehiem.lv.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē