20 °C, 3.8 m/s, 68 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPiecas pilsētas izglītības iestādes saņems Ekoskolas Zaļo karogu
Piecas pilsētas izglītības iestādes saņems Ekoskolas Zaļo karogu
11/09/2023

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 13. septembrī notiks Ekoskolu apbalvošanas ceremonija, sakot paldies izglītības iestādēm par sasniegumiem vides izglītībā – gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību. Šajā mācību gadā prestižo starptautisko Zaļo karogu saņems 96 Latvijas izglītības iestādes, tostarp piecas no Jelgavas – pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Zīļuks” un “Lācītis”, Jelgavas Pārlielupes pamatskola, privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Mācos mācīties” un “Auseklītis”, piecām izglītības iestādēm tiks piešķirts augstākais programmas apbalvojums – Ekoskolu vēstnieka statuss, bet 43 saņems Latvijas Ekoskolas sertifikātu. To vidū arī mūsu Jelgavas 4. vidusskola un Jelgavas tehnikums.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē un plašākā ilgtspējīgu skolu programma Latvijā, vienojot ap 185 izglītības iestādēm – no pirmskolām līdz pat augstskolām. Visā pasaulē Ekoskolu programma vieno ap 48 700 izglītības iestāžu 73 valstīs. Zaļais karogs ir starptautiski atpazīstama kvalitātes zīme, kas plīvo pie Ekoskolām visā pasaulē, savukārt Latvijas Ekoskolu sertifikāts ir nacionāla līmeņa apbalvojums.

Ekoskolu programma visā pasaulē vieno bērnus un jauniešus ar interesi par vides aizsardzību. Programma sākas klasē un izplešas kopienās, iesaistot jauno paaudzi uz rīcību balstītā mācību procesā. Programmas lielākais sasniegums, ka tā veido paaudzi pēc paaudzes, kas ir zinoša par vides tēmām un vērsta uz ilgtspējīgu attīstību.

Ekoskolu nacionālā žūrija katru gadu rūpīgi izvērtē skolu paveikto mācību gada laikā, balstoties uz Ekoskolu programmas kritērijiem un septiņu soļu metodoloģiju. Žūrijā tika pārstāvēti speciālisti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra, Baltijas Vides Foruma, Zero Waste Latvija, Vides izglītotāju asociācijas, Valsts Izglītības Satura centra, SIA “ZAAO” un URDA, biedrības Zaļā brīvība, UNESCO LNK un Vides Izglītības fonds (FEE).

Ekoskolu apbalvojums tiek piešķirts uz vienu mācību gadu un to katru reizi jāizcīna no jauna.

Ar pilno apbalvoto izglītības iestāžu sarakstu var iepazīties https://ej.uz/apbalvosanassaraksts2023.