24.3 °C, 1.6 m/s, 72.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPiedāvā bezmaksas mācības mazajiem un vidējiem uzņēmējiem par datu aizsardzību
Piedāvā bezmaksas mācības mazajiem un vidējiem uzņēmējiem par datu aizsardzību
05/07/2024

Kā pareizi un droši glabāt personas datus, vai drīkst fotografēt un filmēt klientus? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvji var rast, piedaloties Datu valsts inspekcijas (DVI) organizētajā bezmaksas e-mācību kursā “Personas datu aizsardzība mazajiem un vidējiem uzņēmējiem”. Mācības ir bez maksas, turklāt latviešu un angļu valodā pieejamas jebkurā laikā.

Praktiskās apmācības ar saukli “Par personas datiem – VIEGLI” latviešu un angļu valodā ir pieejamas jebkurā laikā e-vidē: https://e-kurss.dvi.gov.lv/. E-mācību kursu var izmantot jebkurš interesents brīvpiekļuves režīmā vai reģistrējoties. Reģistrētiem dalībniekiem kursa beigās būs iespēja izpildīt testu un arī augšupielādēt sertifikātu par testa veiksmīgu (rezultāts vismaz 70%) nokārtošanu.

Apmācību kursā dalībniekus vienkāršā valodā iepazīstina ar Vispārīgajā datu aizsardzības regulā (Datu regula) noteiktajām prasībām datu aizsardzības jomā, kā arī nosacījumiem mazos un vidēja līmeņa uzņēmumos, tostarp biedrībās un nevalstiskajās organizācijās, saistībā ar datu vākšanu, monitoringu, glabāšanu un dzēšanu.

Kursa saturu veido astoņi secīgi moduļi. Katrā no tiem teorija ir papildināta ar praktiskiem piemēriem un uzdevumiem, kā arī pašnovērtējuma testiem un vizuāliem materiāliem. Lai gan kursa apguvei intensīvā režīmā nepieciešama aptuveni nedēļa, to var apgūt arī pa posmiem, padziļināti aplūkojot dažādas tēmas. Būtiskākā apmācību daļa ir praktiski piemēri un dokumentu paraugi, kurus uzņēmumi var izmantot ikdienas darbā, pielāgojot savām vajadzībām. Tie veidoti tā, lai uzņēmums, kuram nav sava jurista, varētu bez tā iztikt un pareizi noformēt dokumentus un līgumus, apzinoties un saprotot, ko no viņiem prasa regulējums.

Plašāka informācija par e-mācību kursu pieejama DVI tīmekļvietnē www.dvi.gov.lv, sadaļā “Noderīgi”.

Kurss izstrādāts projektā “Tālmācības programma datu aizsardzībā” ar Eiropas Komisijas finanšu programmas “Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības” atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 261 505,86 eiro, no kurām 235 355,27 eiro līdzfinansē Eiropas Savienība.

Lai gan Vispārīgā datu aizsardzības regula Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā, ir spēkā vairāk nekā sešus gadus, tā nereti netiek izprasta un praksē uzņēmēji pieļauj kļūdas, kuras viegli varētu novērst. Nepareiza datu glabāšana vai vākšana bez noteikta mērķa var radīt nopietnas sekas un nozīmēt pat vairāku tūkstošu eiro lielu naudas sodu, taču vēl būtiskāk, ka tas var novest pie datu noplūdēm, tādējādi pakļaujot reputācijas riskam pašus uzņēmējus un radot klientu tiesību aizskārumu.