18 °C, 3.1 m/s, 78.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPiedzīvojumu mūzikls “Robinsona dārgumi” viesosies Jelgavā
Piedzīvojumu mūzikls “Robinsona dārgumi” viesosies Jelgavā
30/06/2006

Dažkārt vasarā, veroties saullēktā un redzot, kā migla noslēpjas mežu ielokos, tā vien gribas mesties iekšā neticamos piedzīvojumos, izdzīvot skaistu mīlas stāstu vai ļauties neprātīgām kaislībām… Par to ļaudis vienmēr sapņojuši, vēl aizvien sapņo un turpinās sapņot… Bet ja nu pienāk tā diena, kad sapņi pārvēršas realitātē, kad senajos rakstos lasītie stāsti par pirātiem pārtop īstenībā, kad dzirdētie nostāsti par neiedomājamu ļaunumu iepin tevi savos tīmekļos, kad zīmējumos skatīti mežoņi seko tev pa pēdām un kad ilgas par īsto un vienīgo mīlestību sāk piepildīties… Pasaule ir noslēpumu sala, un tajā dzīvojam mēs visi… Un kāds nevainīgs rīts var kļūt par sākumu nebeidzamiem piedzīvojumiem…

Par iedvesmu „Robinsona dārgumiem” autoriem kalpojis Daniela Defo slavenais romāns par ceļotāju un tirgoni Robinsonu Kruzo, kā arī bērnībā lasītie Roberta Lūisa Stīvensona un Žila Verna piedzīvojumu romāni „Bagātību sala” un „Noslēpumu sala”. Taču mūzikls ir no jauna radīts oriģināldarbs, un tā sižets ir šāds: Robinsons Kruzo neilgi pēc kāzām ar savu kuģi dodas tirdzniecības braucienā. Kādā vētrainā naktī kuģis nogrimst. Uz tuvumā esošās salas izglābties izdodas tikai Robinsonam. Līdz ar šo mirkli viņa dzīve tiek pakļauta neskaitāmiem pārbaudījumiem – cīņai ar dabas stihijām, cilvēkēdāju draudiem un pirātu sirojumiem. Taču, neskatoties uz šiem piedzīvojumiem, Kruzo uz salas atrod arī sava mūža īsto mīlestību – Piektdieni. Viss šķietami tuvotos skaitām beigām, ja vien Robinsons patiešām būtu izglābies vienīgais. Pāris mēnešus pēc katastrofas Salvadorā atgriežas Robinsona sievas Karlotas mīļākais, kurš ceļojumā kopā ar Kruzo bija devies viņa sievas nekrietno nodomu un alkatības vadīts. Pārliecināts, ka ir vienīgais izdzīvojušais no Kruzo kuģa, Andrē kopā ar Karlotu un Amirisu dodas meklēt nogrimušās bagātības…

Ieeja pasākuma teritorijā – 2 stundas pirms izrādes sākuma. Šajā laikā tiks piedāvāta izklaidējoša programma visai ģimenei dienvidnieciskā garā ar brazīliešu dziesmām, dejām, spēlēm un vakariņām, kā arī eksotisko preču tirdziņu, kurā būs nopērkami mūzikla suvenīri, programmas, CD, kā arī rotaslietas no Brazīlijas. Programmu vadīs Jānis Kirmuška un Laila Kirmuška.

Izrādes ilgums – 2 stundas un 20 minūtes. Pēc izrādes katram tiek piedāvāta iespēja izbaudīt nakts balli kopā ar Gunti Skrastiņu un grupu „No pusvārda”.
Radošā komanda:
Komponists – Raimonds Tiguls
Libreta un teksta autors – Kārlis Anitens
Režisors – Voldemārs Šoriņš
Scenogrāfs – Aigars Ozoliņš
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks

Galvenajās lomās:
Robinsons Kruzo – Artis Robežnieks
Piektdiene – Aija Dzērve
Karlota, Robinsona Kruzo sieva – Sarmīte Rubule
Amirisa, Karlotas māte – Olga Dreģe
Andrē, Karlotas mīļākais – Gints Grāvelis
Alvī, Robinsona Kruzo draugs – Normunds Rutulis
Tobiass, kapteinis – Roberto
Ļudojs, mežoņu virsaitis – Gunārs Placēns
Kaula, Ļudoja meita – Jolanda Suvorova
Acija, Ļudoja mazmeita – Chilli
Skalpija, Ļudoja mazmeita – Elizabete Zagorska
Pirātu vadonis – Gvido Linga
Robinsona Kruzo tēvs – Voldemārs Šoriņš
Pārējās lomās – Dainis Porgants, Andris Daņiļenko, Candy, Cash, Inese Nagle no Jambo, Kaspars Zlidnis no Gain Fast un Gundars Silakaktiņš.

Mūziklu piedāvā 2005. gada lielāko notikumu – mūziklu „Vella kalpi” un „Autoplanēta”, kā arī LR2 rok un popdziesmu aptaujas „Muzikālā Banka 2005” apbalvošanas ceremonijas iestudētāji – „Izklaides producentu apvienība 7”.

Oficiālais biļešu izplatītājs Jelgavā – Baiba Martinsone (mob.tālr. 6218023).

Biļetes uz mūziklu nopērkamas arī „Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

www.robinsonadargumi.lv