21.1 °C, 2.3 m/s, 87.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPiektdien ar rīta vingrošanu atklās Olimpisko dienu
Piektdien ar rīta vingrošanu atklās Olimpisko dienu
21/09/2014

“Olimpiskā diena 2014” Latvijā šogad notiks 26.septembrī un pasākuma moto ir “Iepazīsties – mini handbols”. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK)  ir saņēmusi pieteikumus no 168 norises vietām, arī no Jelgavas, kuras kopā plāno pulcēt vairāk nekā 95 500 dalībnieku. Zemgales Olimpiskajā centrā “Olimpiskā diena” sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm.

Foto: Ivars Veiliņš

“Olimpiskā diena 2014” Latvijā šogad notiks 26.septembrī un pasākuma moto ir “Iepazīsties – mini handbols”. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK)  ir saņēmusi pieteikumus no 168 norises vietām, arī no Jelgavas, kuras kopā plāno pulcēt vairāk nekā 95 500 dalībnieku. “Olimpiskā diena” sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm.
 
Pagājušā gada rudenī “Olimpiskā diena 2013” vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās vairāk nekā 80 tūkstoši skolēnu 81 norises vietā visā Latvijā. Ņemot vērā, ka norises vietu skaits ir pieaudzis, pieaudzis arī šī gada “Olimpiskās dienas 2014” dalībnieku skaits un jau tagad ir sasniegts jauns pieteikto dalībnieku skaita rekords.
 
LOK ģenerālsekretārs, Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers stāsta, ka šogad pasākums nedaudz atšķirsies no iepriekšējiem gadiem, jo interesi iesaistīties organizēšanā ir izrādījusi Latvijas Handbola federācija, tāpēc šajā gadā “Olimpiskās dienas” vadlīniju pamatā būs handbols. Turpmāk katru gadu dalībnieki tiks iepazīstināti ar kādu no Olimpiskajiem sporta veidiem.
 
LOK un Latvijas Handbola federācija sadarbosies “Olimpiskās dienas 2014” pasākumu organizēšanā, kurā būs tradicionālā kopīgā vingrošana vienlaicīgi visās pasākuma norises vietās Latvijā, trīs radošie konkursi un sacensības, kā arī īpaša programma, kas iepazīstinās ar handbola spēles pamatiem.
 
Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2014” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Tradicionāli par galveno Olimpiskā dienas norises vietu Jelgavā izvēlēts Zemgales olimpiskais centrs.
 
Rīta vingrošanas dalībniekiem ir iespēja laicīgi sagatavoties un apgūt vingrojumu kompleksu – pieejams “Olimpiskās dienas 2014” mācību video materiāls, kuru ir nepieciešams izmantot, lai varētu apgūt rīta vingrošanas kompleksu. Video materiāls ir pieejams: http://www.youtube.com/user/OlimpiadeLV 
 
Izglītības iestāžu audzēkņi piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, zīmējumu un domrakstu konkursos, kā arī visi kopā izveidos un fotogrāfijās iemūžinās iespaidus par tēmu “Ko es zinu par handbolu?”. Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2014” norises vietās izstrādās individuālo pasākuma programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.
 
Jelgavas Sporta servisa centrs (SSC) aicina pilsētas vispārizglītojošās mācību iestādes un pirmsskolas izglītības iestādes piedalīties sporta aktivitātēs un organizētāju izsludinātos konkursos:
  • Zīmējumu konkurss „Ko es zinu par handbolu!” pirmsskolas un sākumskolas (līdz 6.klasei ieskaitot) audzēkņiem – līdz š.g. 22.septembrim mācību iestāde organizē zīmējumu konkursu, bet līdz 24.septembrim iesniedz 3 labākos darbus SSC birojā Uzvaras ielā 8, Jelgavā (konkursa darbi tiek zīmēti uz A4 vai A3 formāta lapas);
  • Eseju konkurss „Ko es zinu par handbolu.” (no 7.klases ieskaitot) – līdz š.g. 22.septembrim mācību iestāde organizē eseju konkursu, bet līdz 24.septembrim iesniedz 3 labākos darbus SSC birojā Uzvaras ielā 8, Jelgavā (apjoms līdz 750 vārdiem; datorrakstā);
  • Fotokonkurss „Iepazīsties – mini hanbols!” – līdz š.g. 1.oktobrim uz e-pastu iesūtīt konkursa tēmai atbilstošus JPG formāta fotoattēlus (attēla izmērs vismaz 1600px*1200px).
 
Visi iesniegtie darbi tiks izvērtēti un, iespēju robežās, izstādīti pasākuma norises dienā. Labākie trīs darbi katrā kategorijā tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām. SSC iesniegs katras kategorijas 1 labāko darbu LOK tālākai izvērtēšanai un Latvijas radošo konkursu uzvarētāju noteikšanai.
 
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpisko kustību, kuras pamatā ir nezūdošas Olimpiskās vērtības – draudzība, cieņa un izcilība. “Olimpiskās dienas 2014” pasākumu atbalsta LOK ģenerālsponsori – SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un AS „Latvijas Valsts meži”; LOK sponsori – AS „Swedbank” un AS „Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneris AS “LDz Cargo”.
 

Informācijasagatavota
Latvijas Olimpiskajā komitejā