15.6 °C, 1.2 m/s, 89.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmePiektdien Jelgavā sāksies prestižais “Baltic Chain tour” velobrauciens; Pasta salas apkārtnē – satiksmes ierobežojumi
Piektdien Jelgavā sāksies prestižais “Baltic Chain tour” velobrauciens; Pasta salas apkārtnē – satiksmes ierobežojumi
17/08/2022

Piektdien, 19. augustā, ar posmu no Jelgavas līdz Siguldai tiks aizvadīts Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) 2. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Baltic Chain tour” Latvijas posms. Iedzīvotājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Pasta salas apkārtnē: no pulksten 11 līdz 12 tiks slēgts Pilssalas ielas posms, no pulksten 8 līdz 12 satiksmei būs slēgta arī Pasta sala un stāvlaukums Pilssalas ielā 1, bet no pulksten 12 īslaicīgi tiks ierobežota autotransporta kustība labajā joslā Rīgas virzienā Rīgas ielā, Brīvības bulvārī un Garozas ielā.

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka no pulksten 8 līdz 12 piektdien būs aizliegts apstāties un stāvēt stāvlaukumā Pilssalas ielā 1 pie Pasta salas, kā arī šajā laikā satiksmes kustībai būs slēgta Pasta sala. Bet no pulksten 11 līdz 12 būs slēgta kustība Pilssalas ielas posmā no Lielās ielas līdz Lielupes tiltam. Jelgavas pilij šajā laikā varēs piekļūt tikai pa nobrauktuvi Lielajā ielā, braucot no Rīgas puses.

 

Velobrauciens sāksies Pasta salā un virzīsies pa Pilssalas ielu, Lielo ielu, Rīgas ielu, Brīvības bulvāri un Garozas ielu un tālāk uz Iecavu.

 

 

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss informē, ka sacensības pulcēs 17 komandas no 12 valstīm. Viņu vidū būs Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Zviedrijas nacionālās izlases un pazīstamās “Alpecin Deceuninck” attīstības vienība.

 

“Baltic Chain tour” jeb “Baltijas ķēde” ir vēsturiskas trīs Baltijas valstu daudzdienu sacensības šosejas riteņbraukšanā, kas tiek rīkotas par godu 1989. gada akcijai “Baltijas ceļš”, kurā divi miljoni iedzīvotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sadevās 600 kilometru garā rindā, lai nevardarbīgā veidā iestātos par valstu neatkarību. Sacensības tika atjaunotas 2011. gadā.

 

Šogad velobrauciens risināsies četras dienas. Pēc vairāku gadu pārtraukuma UCI kalendārā iekļautās sacensības sāksies Lietuvā, kur 18. augustā no Panevēžas tiks veikts 156 kilometru garš pirmais posms.

 

Latvijas posms notiks piektdien, 19. augustā. Otrā etapa starts būs pulksten 12 Pasta salā. Sacensību distance no Jelgavas vedīs uz Iecavu, Baldoni, Jaunjelgavu un Mālpili. Finišs gaidāms ap pulksten 15.15 Siguldas Spieķu parkā.

 

Bet velobrauciena noslēgums paredzēts Igaunijā. 20. augustā notiks 185 kilometru garais trešais posms no Tartu līdz Valgai, bet svētdien, 21. augustā, tūre noslēgsies ar 207 kilometru garo ceturto etapu maršrutā Kuremā–Tallina.

 

Latviju velobraucienā pārstāvēs nacionālā izlase, tostarp Mārtiņš Pluto, kurš šogad izcīnījis četras UCI līmeņa godalgotas vietas. Savukārt Pauls Rubenis un Alekss Krasts pārstāvēs “Ampler Tartu 2024” vienību.

 

 

Foto: publicitātes, “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē