5.4 °C, 5 m/s, 86.2 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiPiektdien jelgavniekus aicina uz barikāžu atceres pasākumiem
Piektdien jelgavniekus aicina uz barikāžu atceres pasākumiem
17/01/2024

Lai saglabātu atmiņas par 1991. gada janvāra barikāžu notikumiem un iepazītu to dalībniekus, piektdien, 19. janvārī, pulksten 17 jelgavnieki aicināti uz barikāžu atceres pasākumu skvērā pie Jelgavas Sabiedriskā centra Skolotāju ielā 8.

Atceres pasākumā atmiņās par barikāžu laiku dalīsies Zemgales Latviešu strēlnieku biedrības vadītājs Vilnis Veinbergs, Latviešu Strēlnieku apvienības Jelgavas nodaļas vadītājs Staņislavs Stabulnieks, vēsturnieks Andris Tomašūns, kā arī 1991. gada notikumus tiks aicināti atsaukt atmiņā pasākuma dalībnieki. Sarunas un atmiņas par barikādēm papildinās patriotiskas dziesmas Zemessardzes ansambļa “Junda” izpildījumā (vadītājs Lauris Rudzītis). Sarunas noritēs pie ugunskura, sildoties ar karstu tēju.

Pasākumu organizē Zemgales Latviešu strēlnieku biedrība sadarbībā ar Jelgavas Sabiedrisko centru.

Savukārt jauniešu centrs “Špaktele” Pasta ielā 44 19. janvārī pulksten 17 uz sarunu vakaru par 1991. gada barikādēm aicina jauniešus. Sarunu vakarā varēs klausīties Jelgavas Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessarga Jāņa Tomašūna stāstījumā. Uz pasākumu aicināti jaunieši vecumā no 13 gadiem.

Jāpiebilst, ka dalība abos pasākumos ir bez maksas.