14.7 °C, 2.2 m/s, 95.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPiektdien sākas elektroniskā pieteikšanās visās LBTU pamatstudiju programmās
Piektdien sākas elektroniskā pieteikšanās visās LBTU pamatstudiju programmās
13/07/2023

No 14. jūlija portālā www.latvija.lv notiks elektroniskā pieteikšanās 23 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) programmām, kurās studijas var uzsākt ikviens, kas ieguvis vidējo izglītību. Pieteikuma izveide ir pirmais solis, lai piedalītos 2023./2024. studiju gada uzņemšanas konkursā. Tādējādi attālums līdz studiju pieteikumam mērāms pāris datorklikšķu attālumā, jo pieteikumu varēs apstiprināt arī elektroniski līdz 24. jūlija pulksten 16.

Svarīgi atcerēties, ja pieteikuma apstiprināšana e-pakalpojumā neizdodas, tad studētgribētājiem obligāti jāveic arī otrais solis – jāapstiprina elektroniskais pieteikums klātienē no 18. līdz 24. jūlijam un jāuzrāda personu apliecinošie, kā arī izglītības dokumenti.

Elektroniskā pieteikšanās portāla www.latvija.lv/studijas e-pakalpojumā “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās” ir pieejama LBTU īstenotajās pamatstudiju programmās:

Kopumā LBTU jaunajiem studētgribētājiem 2023./2024. studiju gadā piedāvā 790 valsts finansētās pamatstudiju vietas jeb “budžeta” vietas, un uz jebkuru no tām varēs pretendēt, aizpildot elektronisko pieteikumu. Turklāt konkursā tiek piedāvātas arī maksas studiju vietas.

Vecumam nav nozīmes! Uzņemšanas konkursā par studiju vietām var piedalīties gan tie vidējās izglītības iestāžu absolventi, kuri ir kārtojuši centralizētos eksāmenus, gan tie, kuri vidusskolas gaitas beiguši līdz 2004. gadam un centralizētos eksāmenus nav kārtojuši. Savukārt, ja jau esat ieguvuši augstāko izglītību kādā nozarē, ir iespējams piedalīties pamatstudiju konkursā atkārtoti un sekmīga rezultāta gadījumā iegūt izglītību arī citās nozarēs.

Svarīgi zināt! Ja studētgribētājs vidējo izglītību ir ieguvis Latvijā un vidējās izglītības dokumenta dati ir pieejami vienotajos valsts reģistros, dokumentu uzrādīšana klātienē nebūs nepieciešama. Savu elektroniski izveidoto pieteikumu viņš varēs apstiprināt pats.

Tāpat arī attālumam līdz Jelgavai nav nozīmes! Apstiprināt elektronisko pieteikumu vai pieteikties LBTU pamatstudijām klātienē jūlijā būs iespējams jebkurā no vienotās uzņemšanas augstskolu uzņemšanas kontaktpunktiem. Tā kā LBTU piedalās vienotajā augstskolu uzņemšanas sistēmā, studiju pretendentiem būs pieejami 22 klātienes punkti visā Latvijas teritorijā. Līdz ar to, ja jaunais studētgribētājs savās studiju prioritātēs būs norādījis kādu no iepriekš minētajām LBTU studiju programmām, elektronisko pieteikumu viņš varēs apstiprināt vai nu LBTU uzņemšanas kontaktpunktā Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava), vai arī kādā citas augstskolas, kas piedalās vienotajā uzņemšanā, kontaktpunktā. Detalizēta informācija par augstskolu kontaktpunktu atrašanās vietām un darba laikiem aplūkojama šeit.

Elektroniskās pieteikšanās paraugs pamatstudiju programmās 2023./2024. studiju gadam.

Savukārt no 18. līdz 24. jūlijam ikvienam ir iespēja klātienē pretendēt uz kādu no studiju vietām visās pamatstudiju un maģistra studiju programmās. Plašāka informācija par LBTU uzņemšanas norisi un studiju programmām pieejama, izmantojot šo saiti.