24.8 °C, 2.7 m/s, 76.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPieminēs 1949. gada deportācijās izsūtītos
Pieminēs 1949. gada deportācijās izsūtītos
23/03/2021

25. martā tiek pieminētas 1949. gada deportācijas, kad no Latvijas svešumā izsūtīts vairāk nekā 13 000 ģimeņu – arī gados veci cilvēki, bērni un jaunieši, no kuriem daļa dzimtenē vairs neatgriezās. Skaudros pagātnes notikumus ceturtdien visas dienas garumā iedzīvotāji aicināti pieminēt individuāli, ģimenes lokā, kā arī noliekot ziedus Svētbirzē uz memoriāla “Ciešanu ceļš”.

Deportācijas ilga no 1949. gada 25. līdz 29. martam, un to laikā no visas Latvijas, tostarp Jelgavas, izsūtīti vairāk nekā 42 000 cilvēku. Teju katrā = ģimenē ir stāsti par tuviniekiem, kuri izsūtīti svešumā, un daļa šo cilvēku arvien ir ar mums, tāpēc laikā, kad nevar pulcēties piemiņas pasākumos, ikviens aicināts tuvinieku lokā izzināt šīs piemiņas dienas nozīmi un atcerēties svešuma atņemtos savas ģimenes locekļus un citus komunistiskā genocīda upurus – Jelgavas apriņķa iedzīvotājus, kuru vārdi lasāmi uz “Ciešanu ceļa” memoriāla plāksnēm. Daļa no viņiem mira jauni – tie bija skolēni un studenti, Latvijas tābrīža nākotne.

 

Godinot 1949. gada deportāciju upurus, ziedus 25. martā Svētbirzē noliks arī Jelgavas pilsētas vadība. Jāpiebilst, ka šajā dienā pie ēku fasādēm jāpaceļ valsts karogs sēru noformējumā, bet mastā uzvilkti karogi jānolaiž pusmastā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē