21.7 °C, 4.6 m/s, 51.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPieminēs ebreju tautas genocīda upurus
Pieminēs ebreju tautas genocīda upurus
29/06/2020

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā, 4.jūlijā, pulksten 14, pie Ebreju tautas genocīda piemiņas akmens Zālītes ielā Jelgavā notiks atceres brīdis, lai godinātu ebrejus, kas cietuši Otrā pasaules kara laikā.

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena tiek atzīmēta 4.jūlijā, atceroties 1941.gada notikumus, kad tieši šajā datumā nacistu atbalstītāji nodedzināja Lielo Horālo sinagogu Rīgā, Gogoļa ielā, kopā ar lūgšanas namā esošajiem cilvēkiem. Laikā no 1941. līdz 1945. gadam nacistu okupētajā Latvijā tika nogalināti vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju.

 

Ebreju upuru piemiņas akmens Zālītes ielā ir uzstādīts vietā, kur 1941.gada vasarā tika nogalināti Jelgavas ebreji un kur pašlaik ir viņu apbedījumu vieta. Piemiņas akmens idejas iniciatore ir bijusī pirmā Jelgavas Ebreju biedrības priekšsēdētāja Fanija Raģe.

 

Lai nokļūtu līdz piemiņas vietai un atpakaļ, tiks organizēts transports, ar izbraukšanu no bijušās bērnu un jauniešu centra “Junda” ēkas Pasta ielā 32 pulksten 13.30.

 

Organizatori informē – pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Sabiedrības integrācijas pārvalde