26.4 °C, 3.1 m/s, 36.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPieprasījums pēc lāsteku noņemšanas būtiski lielāks nekā piedāvājums; veidojas rinda
Pieprasījums pēc lāsteku noņemšanas būtiski lielāks nekā piedāvājums; veidojas rinda
30/12/2021

Pēdējās dienās aktuāla ir sniega un lāsteku noņemšana no ēku jumtiem, lai, iestājoties atkusnim, netiktu apdraudēti apkārtējie. Par sniega un lāsteku tīrīšanu no namu jumtiem, karnīzēm, notekcaurulēm un balkoniem ir atbildīgs ēkas īpašnieks. SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde (NĪP) norāda, ka šobrīd pieprasījums pēc šī pakalpojuma ir liels un izveidojusies rinda. Klienti tiek apkalpoti pieteikumu secībā.    

“Lāstekas un sniegu no jumtiem var notīrīt divos veidos – vai nu piesaistot pacēlāju, vai arboristus. Sezonas darba specifikas dēļ pakalpojuma piedāvājums ir ierobežots, līdz ar to esošajiem dažiem pakalpojuma sniedzējiem ir ļoti liela noslodze. Šobrīd ir izveidojusies rinda astoņas dienas uz priekšu. Māju pārvaldnieki namus apseko katru dienu, arī iedzīvotāji ziņo par lāstekām un sniegu, kas var apdraudēt garāmgājējus. Konstatējot bīstamību, attiecīgās vietas tiek norobežotas ar brīdinājuma lenti. Tā cenšamies pievērst iedzīvotāju uzmanību, lai tur nenovieto transportlīdzekļus un arī paši ir piesardzīgi,” skaidro NĪP valdes loceklis Signis Rīns.

 

Arī Jelgavas Pašvaldības policija turpina apsekot pilsētu, lai pārliecinātos, vai sniegs un lāstekas uz ēku jumtiem neapdraud apkārtējos. Ja konstatē bīstamas situācijas, tiek veiktas pārrunas ar namu īpašniekiem. Šonedēļ apsekotas 77 adreses. 48 gadījumos izteikts mutisks aizrādījums, bet 16 adresēs atstāts paziņojums ar aicinājumu pārkāpumu novērst. Policijā norāda, ka pēc atkārtotas apsekošanas 22 gadījumos namu īpašnieki bīstamību bija novērsuši.

 

 

Jāatgādina, ka saskaņā ar Jelgavas pašvaldības saistošajiem noteikumiem arī privātīpašumiem piegulošās publiskās ietves tīra un kaisa pašvaldība, bet sniega un ledus tīrīšana no ēkas jumta, karnīzēm, notekcaurulēm vai balkoniem ir nama īpašnieka atbildība. Ja sniegs vai ledus, krītot no jumta, sabojās svešu mantu vai radīs cilvēkam veselības problēmas, ēkas īpašniekam var iestāties civiltiesiskā atbildība vai kriminālatbildība.

 

Ja publiskajā ārtelpā uz ēku jumtiem, karnīzēm, ūdens notekcaurulēm vai balkoniem atrodas sniegs un ledus, kas rada apdraudējumu, īpašniekam nekavējoties jānorobežo teritorija ap bīstamo vietu un apdraudējums jānovērš. Par šo noteikumu pārkāpšanu paredzētais sods ir brīdinājums vai naudas sods – fiziskām personām līdz 500 eiro, juridiskām personām līdz 1500 eiro. Noteikumu pārkāpšanas gadījumā Jelgavas Pašvaldības policija sastāda administratīvā pārkāpuma protokolu, kuru izskata un lēmumu pieņem Jelgavas Administratīvā komisija

 

Ja iedzīvotāji pamana bīstamas lāstekas vai sniegu uz jumta, kas var apdraudēt apkārtējos, lūgums ziņot Pašvaldības policijai pa tālruni 8550 vai 63028550.

 

 

Foto: Jelgavas Pašvaldības policija, Jelgava.lv