17.6 °C, 2.3 m/s, 82.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPiešķir līdzekļus Ģ.Eliasa muzeja energoefektivitātes uzlabošanai
Piešķir līdzekļus Ģ.Eliasa muzeja energoefektivitātes uzlabošanai
24/08/2006

Kā jau iepriekš ziņots, Jelgavas pašvaldība Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja logu nomaiņai un siltumapgādes sistēmas rekonstrukcijai saņēmusi 172 588 latus no Ekonomikas ministrijas programmas „Enerģētikas politika”. Kā norāda A. Rāviņš: „Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejam plānots nomainīt visus – kopskaitā 92 logus, kā arī rekonstruēt iekšējo siltumapgādes sistēmu. Pēc šiem darbiem ir paredzēts arī veikt telpu kosmētisko remontu. Paredzētos darbus plānots paveikt 6 mēnešu laikā par kopējo summu – 233 875 latiem, no kuras pašvaldības līdzfinansējums sastāda 61 287 latus.”

Muzeja energoefektivitātes projekta realizācija ne tikai nodrošinās enerģijas taupīšanu, bet arī tiks uzlabots ēkas estētiskais izskats, kā arī panākta iespēja kontrolēt telpu mikroklimatu, kas ir nozīmīgs sasniegums gan veiksmīgai Muzeja krājuma uzglabāšanai, gan labvēlīgas vides radīšanai tā apmeklētājiem un darbiniekiem.

„Jelgava ir republikas nozīmes pilsēta – Zemgales reģionālais centrs, kur ekonomiski nozīmīgākās ir rūpniecības, tranzīta un pakalpojumu sfēras. Pilsēta ir 740 gadus sena, bet līdz mūsdienām ir saglabājusies tikai neliela, tomēr nozīmīga senās arhitektūras daļa. Spilgtākais arhitektūras piemērs un pilsētas simbols ir Jelgavas pils, kā arī valsts nozīmes kultūras piemineklis – Academia Petrina pilsētas centrā, kurā atrodas Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs. Pagaidām pašvaldība ir ieguvusi finansējumu tikai Muzeja ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai, tomēr tuvākajos gados tiks risināts jautājums arī par tās fasādes renovāciju un teritorijas labiekārtošanu”, uzsver A.Rāviņš.

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs ir viens no apmeklētākajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem Jelgavā.

Informāciju sagatavoja Jelgavas pašvaldības
preses sekretārs Jānis Zemene