18.2 °C, 1.6 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPieteikšanās elektroniskajai „Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartei”
Pieteikšanās elektroniskajai „Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartei”
01/04/2013

No 2. līdz 5.aprīlim turpinās pieteikšanās elektroniskajai „Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartei” – dokumentu noformēšanai tiks gaidītas personas, kuru uzvārda pirmais burts ir L, Ļ, M, N, Ņ, O, P. Ar karti Jelgavā deklarētie pensionāri par braucieniem pilsētas autobusos varēs norēķināties no 1.maija, izmantojot pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus.

Foto: Ivars Veiliņš

No 2. līdz 5.aprīlim turpinās pieteikšanās elektroniskajai „Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartei” – dokumentu noformēšanai tiks gaidītas personas, kuru uzvārda pirmais burts ir L, Ļ, M, N, Ņ, O, P. Ar karti Jelgavā deklarētie pensionāri par braucieniem pilsētas autobusos varēs norēķināties no 1.maija, izmantojot pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus.

Pieteikšanās elektroniskajai kartei un fotografēšanās notiek Jelgavas pilsētas kultūras namā (Kr. Barona ielā 6), Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (Svētes ielā 33) un Zemgales Olimpiskajā centrā (Kronvalda ielā 24) katru darba dienu no pulksten 8 līdz 15. Pensionāri un politiski represētās personas fotografēties un formēt dokumentus var jebkurā no minētajām iestādēm, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un pensionāra vai represētās personas apliecību.
 
Gatavu elektronisko karšu izsniegšana notiks Jelgavas pilsētas kultūras namā no 8. aprīļa līdz 4. maijam darbadienās no pulksten 9 līdz 15. Arī kartes saņemšanai līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai identifikācijas karte. Par datumu, kad dokuments būs gatavs izsniegšanai, informēs pieteikšanās dienā. Ja pensionārs pēc kartes nevarēs ierasties darba dienā, SEB bankas filiālē (Akadēmijas ielā 3) to varēs saņemt sestdienās no pulksten 9 līdz 17.
 
Atgādinām, lai nodrošinātu vienmērīgu pensijas vecuma un politiski represēto iedzīvotāju plūsmu un pēc iespējas samazinātu rindas, dokumentu formēšana notiks noteiktā kārtībā, alfabēta secībā pēc personas uzvārda pirmā burta:
18.marts – 22.marts – A, Ā, B, C, Č, D, E, Ē, F;
25.marts – 28.marts – G, Ģ, H, I, Ī, J, K, Ķ;
2.aprīlis – 5. aprīlis – L, Ļ, M, N, Ņ, O, P;
8.aprīlis – 12.aprīlis – R, S, Š;
15.aprīlis – 18. aprīlis – T, U, Ū, V, Z, Ž
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā dokumentu noformēšana nenotiks 21. martā un 5. aprīlī.

Dokumentu noformēšana un fotografēšanās organizēta bez maksas. Karšu izgatavošanas un pirmā gada uzturēšanas izmaksas segs Jelgavas autobusu parks, bet turpmāk par kartes uzturēšanu tās īpašniekam bankai būs jāmaksā 1 lats gadā. Par kartes atjaunošanu nozaudēšanas gadījumā būs jāmaksā 2 lati. Elektroniskais dokuments, tāpat kā Jelgavas pilsētas skolēna apliecība, būs piesaistīts SEB bankai. Pēc kartes aktivizēšanas kontā būs jāieskaita nauda, kas nepieciešama braukšanas apmaksai 50% apmērā, otrus 50% segs pilsētas dome.

Atlaide braukšanai pilsētas autobusā tiek piešķirta atsevišķi par katru nopirkto biļeti (ne vairāk kā par 16 biļetēm mēnesī). Tas nozīmē, ka biļetes iegādes brīdī puse no tās cenas tiks noņemta no seniora konta, savukārt otru pusi samaksās pašvaldība. Ja autobuss nebūs izmantots, tad pensionāra kontā pašvaldības subsīdija netiks ieskaitīta. Piemēram, ja pensionārs ar autobusu brauks divas reizes, tad pašvaldība par biļeti ieskaitīs 2 reizes pa 25 santīmiem; ja trīs reizes – tad 3 reizes pa 25 santīmiem, utt.  Arī no seniora konta tiks noņemta puse no biļetes cenas tikai par tik reizēm, cik biļetes ir nopirktas. Ja vienā mēnesī ar autobusu persona būs braukusi mazāk nekā 16 reizes, par neizmantotajiem braucieniem nebūs jāmaksā.  

Ja mēneša laikā ar sabiedrisko transportu ir braukts mazāk par 16 reizēm, neizmantotie braucieni nepārceļas – nākammēnes ar atlaidi varēs veikt ne vairāk kā 16 braucienus.
 
Ja kādu iemeslu dēļ pensionārs nevarēs nokārtot pieteikumu un nofotografēties noteiktā mēneša laikā, turpmāk to varēs izdarīt Sociālo lietu pārvaldē. Pārvaldes darba laiks ir no pulksten 8 līdz 17, pirmdienās – no pulksten 8 līdz 19, piektdienās – no pulksten 8 līdz 14.30. Kontakttālrunis Sociālo lietu pārvaldē: 63048914, 63007224, Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā: 63005522.
 
Iesniegumu veidlapas braukšanas maksas atvieglojuma saņemšanai varēs aizpildīt uz vietas, formējot dokumentus, kā arī iesniegt iepriekš aizpildītu veidlapu. To var izdrukāt no Jelgavas pilsētas pašvaldības mājas lapas www.jelgava.lv vai Sociālo lietu pārvaldes mājas lapas www.jelgava-soclp.lv
 
Atgādinām, ka pensionāriem, kas vecāki par 75 gadiem, tiek saglabāta iespēja no 1.maija līdz 1.oktobrim iegādāties autobusa mēnešbiļeti ar 50% atlaidi – par 10 latiem. Otru pusi no pilnas mēnešbiļetes cenas sedz pašvaldība. Braukšanas apliecību mēnešbiļetes iegādei tāpat kā iepriekš pensionāri var saņemt Sociālo lietu pārvaldē. Mēnešbiļetes iegādei „Jelgavas iedzīvotāja karte” nav jāformē.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē