23.6 °C, 1.9 m/s, 85.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPieturvietās var attālināti sekot līdzi autobusiem un vērot pilsētu tiešraidē
Pieturvietās var attālināti sekot līdzi autobusiem un vērot pilsētu tiešraidē
23/03/2018

Pakāpeniski Jelgavas pilsētas pieturvietas tiek aprīkotas ar QR kodiem, kas ļauj caur mobilo tālruni tiešsaistē noskaidrot, cik drīz pieturā piebrauks autobuss un vai tas kursē pēc grafika un nekavē. Šobrīd sistēma darbojas testa režīmā. Tāpat pieturvietās, kur izvietota afiša “Gudra pilsēta Jelgava” ir QR kods, ar kuru tiešraidē var vērot Jāņa Čakstes promenādi, Mītavas tiltu un Pasta salu.

Turpinot attīstīties mobilajām tehnoloģijām, pieturvietās jelgavnieki var sekot līdzi notikumiem pilsētas centrā. Tiešraidei var pieslēgties arī mājas lapā www.jelgava.lv.

 

Tāpat SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) sācis ieviest QR kodus par autobusu kursēšanu. Kods atrodas uz pieturā izvietotā autobusu saraksta, un, to noskenējot ar mobilo tālruni, kam ir koda lasītājs, tiek parādīti visi autobusi, kas šajā pieturvietā piebrauks tuvākās pusstundas laikā, kā arī pēc cik ilga laika autobuss būs pieturā – vai atbilstoši maršrutam, vai arī ir kādi satiksmes traucējumi uz ceļa un autobuss kavēsies. JAP informē, ka šāda iespēja jau ir aktivizēta uzņēmuma mājaslapā www.jap.lv – kartē izvēloties attiecīgo pieturvietu un nospiežot zilo pogu “Autobusu atrašanās vieta”, parādās saraksts ar autobusiem, kuri šajā pieturā piebrauks tuvākās pusstundas laikā un pēc cik ilga laika katrs no šiem autobusiem būs pieturā. Šis produkts vēl tiek pielāgots mobilajai versijai. Daļā pieturvietu, piemēram, abās pieturās “Centrs”, sarakstos jau ir iestrādāti QR kodi, bet pārējās tas tiks izdarīts pakāpeniski, nomainot sarakstus. Šis pakalpojums ļaus cilvēkiem ērti plānot savu laiku un braucienus ar pilsētas sabiedrisko transportu. Autobusu sarakstu aprīkošana ar QR kodiem varētu tikt pabeigta līdz maijam.

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē