27.1 °C, 3.2 m/s, 48.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaPils salā būvē skatu torni
Pils salā būvē skatu torni
12/04/2018

Pils salā aprises sāk iegūt koka skatu tornis – tur jau uzstādītas torņa nesošās konstrukcijas un uzsākta pārsegumu, kāpņu, margu montāža, informē būvdarbu veicējs, uzņēmums “Smart energy”.

Torņa karkass jau uzsliets visā – apmēram 20 metru – augstumā, un šobrīd tiek montētas kāpnes, starplaukumi, margas, bet kā pēdējais tiks uzlikts jumts. Torņa būvniecību varētu pabeigt tuvāko nedēļu laikā.

 

Tiklīdz laikapstākļi ļaus sāksies arī labiekārtošanas darbi. Paredzēts izbūvēt galveno celiņu, kas vedīs no ieejas vārtiem līdz skatu tornim un reizē tiks demontēts arī esošais nožogojums un uzstādīts jaunais – ar vārtiem, kas aprīkoti ar apmeklētāju plūsmas skaitīšanas ierīci.

 

Vēl Pils salā tiks izveidota 2900 metrus gara veselības taka, kas būs piemērota gan pastaigām, gan nūjotājiem, gan velobraucējiem, bet kā pēdējie objektā tiks veikti atpūtas laukuma labiekārtošanas darbi torņa pakājē, proti, kad praktiski viss jau būs izdarīts, tiks atvestas un uzstādītas mazās arhitektūras formas – koka galdi, soli, atkritumu urnas, informatīvās zīmes, informācijas stendi, velo novietne. Darbi objektā varētu tikt pabeigti mēneša laikā.

 

Pils salas labiekārtošanas darbi notiek, pašvaldībai realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu “Pils salas infrastruktūras attīstība tūrisma un veselības aktivitāšu veicināšanai Jelgavā”. Iepirkumā uzvarēja SIA “Smart energy” par summu 143 822,16 eiro ar PVN.

 

Būvuzraudzību objektā veic SIA “Latvijas būvuzraugs” par 4791 eiro ar PVN.

Savukārt šogad, turpinot Pils salas labiekārtošanu, pašvaldība plāno uzsākt ūdenstūrisma un sporta bāzes projektēšanu.

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē