26.8 °C, 3.6 m/s, 38.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPils salā sakārto Lielupes piekrastes zonu
Pils salā sakārto Lielupes piekrastes zonu
04/09/2019

Pilssalas ielas posmā no 5. līdz 12. ēkai noslēgusies Lielupes krasta nostiprināšana, vienlaikus 170 metru garumā labiekārtojot arī gājēju zonu.

Lielupes krasta sakārtošana ir daļa no pašvaldības ieceres modernizēt Pils salas airēšanas bāzi un pilsētā attīstīt ūdens sportu. Darbi Lielupes krasta zonā sākās pērn oktobrī – sākotnēji tika izcirsti krūmi, demontētas dzelzsbetona plātnes un kāpnes, kā arī krasta joslā ar ekskavatoru iztīrīta upes gultne. Savukārt pēc tam šajā zonā aptuveni trīs metru dziļumā izbūvēta piecus metrus augsta rievsiena, kas ir galvenais upes krasta nostiprināšanas elements.

Krasta zonā piecās vietās izbūvētas arī trīs metrus platas dzelzsbetona kāpnes, nodrošinot pieeju upei, kā arī trīs slipi laivu un citu mazizmēra peldlīdzekļu nolaišanai ūdenī.

Lielupes piekraste kļuvusi pievilcīgāka arī iedzīvotājiem – tur izbūvēta aptuveni četrus metrus plata laukakmeņiem klāta gājēju pastaigu zona, krasta nogāzē izveidota gabionu atbalsta siena, kā arī izvietoti soliņi, ko nepieciešamības gadījumā varēs demontēt. Tāpat Pilssalas ielas posmā ierīkots neliels stāvlaukums automašīnām un teritorija labiekārtota.

Jāpiebilst, ka pašvaldība krasta stiprināšanu īstenoja projekta “Airēšanas bāzes būvniecība, 1. kārta – Lielupes krasta nostiprināšana Pils salā, Jelgavā” gaitā. Šis projekts iekļauts pilsētas attīstības programmas 2014.–2020. gadam investīciju plānā, paredzot Pils salā uzbūvēt jaunu airēšanas sporta bāzi, tostarp pārbūvējot pārvadu pār kanālu, sakārtojot Pils salā mītošo zirgu uzraudzībai nepieciešamo infrastruktūru un izbūvējot plašāku stāvlaukumu.

Projekta 1. kārtas kopējās izmaksas ir 1 066 723, 28 eiro, tostarp 800 000 eiro piešķirti no valsts budžeta programmas sporta būvju sakārtošanai. Būvdarbus veica SIA «Tilts», autoruzraudzību īstenoja SIA “Inženieru birojs “Kurbada tilti””, , savukārt būvuzraudzību – SIA “Jurēvičs un partneri”.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē