16 °C, 4.9 m/s, 93.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētā apseko garantijas objektus
Pilsētā apseko garantijas objektus
18/06/2019

Jelgavas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” speciālisti sākuši apsekot savā pārraudzībā esošos pilsētas publiskās infrastruktūras objektus, kuriem ir spēkā garantija.

Šobrīd “Pilsētsaimniecības” pārziņā ir 35 garantijas objekti un līdz šim apsekoti 24 objekti, defekti konstatēti 16 no tiem. Līdzīgas problēmas tikušas fiksētas arī citus gadus, tāpēc nav pamata uzskatīt, ka sniegotā ziema būtiski ietekmējusi pilsētas infrastruktūras stāvokli, norāda “Pilsētsaimniecības” vadītājs Māris Mielavs.

 

 

Pašvaldības iestādes speciālisti, konstatējot defektus, veic fotofiksāciju un sagatavo apsekošanas aktu, ko nosūta uzņēmumam, kas objektu būvēja un ir atbildīgs par defektu novēršanu garantijas laikā. Tas uzņēmumam jādara par saviem līdzekļiem.

 

 

Šogad fiksēti tādi defekti kā, piemēram, grāvja nogāzes nogruvums Rubeņu ceļā, Atmodas ielā un Romas ielā, nodilis horizontālais marķējums Dobeles ielā un stāvlaukumā pie 5. vidusskolas, ietves bruģa defekti pieturvietā Zvejnieku ielā, Aspazijas ielā, pie 5. vidusskolas, deformējies segums Pasta salas vingrošanas laukumā, nokaltuši apstādījumi Latvijas atmodas laika piemiņas vietā “Brīvības ceļš” Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja skvērā pie pieminekļa “Lāčplēsis un Melnais bruņinieks” fragmenta un Meža kapsētā, komunikāciju aku un vāku iesēdumi Dobeles ielā.

 

 

Garantija ir ne vien jaunizbūvētajiem objektiem, bet arī visiem ikdienas uzturēšanas darbiem un katrai rakšanas darbu atļaujai. Pašvaldības speciālisti objektus apseko arī ikdienā, bet reizi gadā, parasti pavasarī, veic rūpīgu inventarizāciju, lai pārliecinātos, kā infrastruktūra ir pārziemojusi.

 

Iedzīvotāji par pamanīto var ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram, zvanot pa bezmaksas iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai atzīmējot problēmu interaktīvajā kartē mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē