23.2 °C, 2.9 m/s, 76.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmePilsētā atputekļos vēl 17 ielas
Pilsētā atputekļos vēl 17 ielas
12/08/2020

Ņemot vērā sausos laikapstākļus, kas veicina putekļu veidošanos jo īpaši uz grantētajām ielām, šonedēļ pilsētā atsākas grants seguma ielu atputekļošana, pielietojot “CC Road” preparātu. Šajā darbu posmā – līdz augusta beigām – plānots atputekļot 17 ielas un ielu posmus.

Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” ielu ekspluatācijas inženieris Edgars Rubenis skaidro, ka pilsētas grantēto ielu atputekļošana atbilstoši apstiprinātajai grants seguma programmai sākas, iestājoties sausākam laikam – martā, aprīlī, bet noslēdzas – septembrī. “Šogad no marta līdz jūnijam atputekļošanas materiāls brauktuves segumā iestrādāts apmēram 50 pilsētas ielās un ielu posmos. Šobrīd darbi atsākas, atsevišķās ielās atkārtotu vai pirmreizēju brauktuves atputekļošanu veicot pēc seguma stāvokļa izvērtēšanas,” tā viņš, norādot, ka no 12. līdz 31. augustam kopumā paredzēts atputekļot 17 ielas un ielu posmus.

E.Rubenis skaidro, ka grants seguma ielas tiek atputekļotas, ņemot vērā apstiprināto grants seguma programmu, satiksmes intensitāti, apdzīvotību, ielā noteiktos maksimālā ātruma ierobežojumus un budžetā pieejamo finansējumu. Tāpat tiek izvērtēti iedzīvotāju pieteikumi interaktīvajā kartē un iesniegumi ar lūgumu atputekļot konkrētas ielas segumu. “Ierasti grants seguma atputekļošana noslēdzas septembrī līdz ar mitra un lietaina laika iestāšanos. Un arī šogad atkārtota ielu atputekļošana pēc 15. septembra netiek plānota,” piebilst E.Rubenis.

Jāatgādina, ka pēdējo gadu laikā vairākās grants seguma ielās pilsētā veikta dubultās virsmas apstrāde ar bitumena emulsiju un sīkšķembām, kas ļauj samazināt ielu ikdienas uzturēšanas izmaksas, jo tādējādi nav nepieciešams ielu greiderēt, atputekļot, piebērt grants segumu. “Pielietojot šo ielu uzturēšanas metodi, ietaupījums uz atputekļošanas darbiem grants seguma ielās budžetā būs vērā ņemams pēc 2020. gada būvsezonas noslēguma, tostarp Romas ielas noasfaltēšanas un virsmas apstrādes darbu pabeigšanas, piemēram, Zirgu, Nākotnes, Jasmīnu, Madaru, Alkšņu, Parka, Platones, Augstkalnes ielā, Bebru ceļā, Straumes, Vasaras, Namdaru ielā, Ganību ielas posma no Satiksmes līdz Kazarmes ielai, Turaidas un Gatves ielā,” piebilst E.Rubenis.

Augustā plānots atputekļot:

Kadiķu ceļu, Draudzības ielu, Ziedoņa ielu, Vītolu ceļa posmu no Miezītes ceļa līdz Svētes upes tiltam, Dainas ielu, Kārklu ielu, Sniega ielu, Kārļa ielu, Kārļa Praula ielu, Līču ielu, Emburgas ielu, Būriņu ceļu posmā no Baložu ielas līdz dzelzceļa uzbērumam, Bērzu ceļu, Graudu ielu, Klijēnu ceļu posmā no Nr.5 līdz 12, 5. līnijas posmu no Riekstu ceļa līdz Meža ceļam, Viestura ielu.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē