17.5 °C, 2.9 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPilsētā noslēdzas apkures sezona
Pilsētā noslēdzas apkures sezona
17/05/2021

Jelgavā noslēdzas apkures sezona un centralizēto siltumapgādi, pēc klientu pieprasījuma, “Fortum” pārtraucis lielākajai daļai dzīvojamo māju, kā arī vairumam sabiedrisko ēku. Pirmdienas rītā apkuri vēl izmantoja 23 no 420 dzīvojamām mājām un 35 no 173 juridiskajiem klientiem pilsētā, kuri izmanto centralizēto siltumapgādi. Vienlaikus jāatzīmē, ka Jelgavā ir vairāki klienti, tostarp sešas līdz septiņas dzīvojamās mājas, kuri izmanto moderno, individuālo, automatizēto siltumpunktu priekšrocības un siltuma saņemšanu nepārtrauc, lai nodrošinātu ēkā pastāvīgu komforta temperatūru pavasara un rudens mainīgajos laikapstākļos, kā arī drēgnās vasaras dienās. 

Aizvadītā apkures sezona Jelgavā ilga 210 dienas. Salīdzinājumam, pērn apkures sezona bija 215 dienas gara un vairums ēku apkures saņemšanu izvēlējās pārtraukt jau 27. aprīlī. “Šajā apkures sezonā siltums pirmajām ēkām tika pieslēgts 1. oktobrī, bet pavasarī siltuma saņemšana pirmajām ēkām pārtraukta 21. aprīlī. Tiesa, pēc nedēļas, kad gaisa temperatūra samazinājās, iedzīvotāji lūdza apkuri pieslēgt atpakaļ. Šis pavasaris bija netipisks ar to, ka vienlaicīgi saņēmām iesniegumus no māju pārvaldniekiem gan par plānoto apkures pārtraukšanu, gan par apkures atjaunošanu ēkām, kuras to vairs neizmantoja. Lielāko daļu no iesniegumiem ar lūgumu pārtraukt siltuma piegādi reģistrējām maija pirmajā nedēļā. Vēlos atgādināt, ka Jelgavā ēkās, kurās uzstādīti moderni individuālie siltumpunkti – un tādi ir gandrīz visās daudzdzīvokļu mājās, apkuri var pilnībā nepārtraukt, jo tā atslēdzas automātiski, sasniedzot siltumpunktā ieregulēto temperatūru, kādu to izvēlējušies mājas dzīvokļu īpašnieki. Āra gaisa temperatūrai pazeminoties, siltumpunkts ieslēdzas, vai gluži pretēji – āra gaisa temperatūrai paaugstinoties – izslēdzas automātiski. “Fortum” pieredze rāda, ka, izmantojot automātisko siltumpunktu sniegtās iespējas, dzīvokļu īpašnieki par siltumu nemaksā vairāk, kā tie, kuru māju siltumpunktos pavasaros atslēdz un rudeņos atkal pieslēdz apkuri,” stāsta SIA “Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētājs Gundars Pētersons.

 

Šī ziema aukstā janvāra un februāra dēļ bija krietni bargāka nekā iepriekšējā. Vidējā āra gaisa temperatūra šajā apkures sezonā bija 1,7 grādi pēc Celsija, savukārt iepriekšējā apkures sezonā tā bija 4,4 grādi pēc Celsija.

 

 

Šajā apkures sezonā siltumenerģijas tarifs jelgavniekiem bija 52,47 eiro par megavatstundu bez PVN  un tas bija par 3,3 procentiem zemāks nekā iepriekšējā apkures sezonā. Apkures sezonai noslēdzoties, kopējais parāds par klientu patērēto siltumenerģiju Jelgavā ir nedaudz samazinājies un uz 1. maiju tas bija ap 2 miljoniem eiro. “Kopumā mūsu klienti laikā ir apmaksājuši rēķinus par saņemto siltumenerģiju, tādēļ vēlos teikt lielu paldies visiem mūsu klientiem gan par savlaicīgu kārtējo rēķinu apmaksu, gan par iepriekš iekrāto parādu dzēšanu, ja tādi ir. Mēs saprotam, ka pandēmijas iespaidā ir iedzīvotāji un uzņēmumi, kuriem ir radušās ekonomiskas grūtības un samazinājušies ienākumi, kas attiecīgi rada grūtības apmaksāt ikmēneša rēķinus. Klientus, kuriem ir izveidojies parāds par siltumenerģiju, aicinu laicīgi vērsties “Fortum” Klientu apkalpošanas centrā, zvanot pa tālruni 63007055. Mūsu Klientu apkalpošanas centra speciālisti ar katru klientu individuāli izrunā situāciju un palīdz rast piemērotāko risinājumu,” uzsver G. Pētersons. Lai noslēgtu vienošanos par parāda apmaksu, ar “Fortum” Klientu apkalpošanas centra speciālistiem var sazināties e-pastā: fortum.jelgava@fortum.com vai pa tālruni 63007055.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: SIA “Fortum Jelgava”