17.1 °C, 2.6 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētā šonedēļ noņems 43 krauķu ligzdas
Pilsētā šonedēļ noņems 43 krauķu ligzdas
23/02/2021

Lai samazinātu krauķu ligzdošanu pilsētā augošajos kokos, šodien sāk noņemt krauķu ligzdas un izzāģēt zaru žuburus vietās, par kurām saņemtas iedzīvotāju sūdzības, informē pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība”. Vispirms ligzdas noņemtas kokos pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, bet kopumā dažādās vietās pilsētā šonedēļ plānots noņemt 43 krauķu ligzdas.

Krauķu ligzdošanas ierobežošana saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir iespējama, tikai saņemot atļauju no Dabas aizsardzības pārvaldes, un “Pilsētsaimniecība” iesniegusi septiņus iesniegumus, lai saņemtu atļauju nemedījamo sugu indivīdu iegūšanai. Pārvalde devusi atļauju noņemt krauķu ligzdas visās prasītajās vietās pilsētā. Tādējādi tiks nojauktas 43 krauķu ligzdas, kas atrodas tuvu vai tieši virs pilsētas infrastruktūras, piemēram, ietvēm, celiņiem, soliņiem. Šis darbs jāpaveic līdz 1. martam.

 

Četras krauķu ligzdas šodien jau noņemtas no kokiem Akadēmijas ielā 10 pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja un tikpat ligzdas noņemtas Katoļu ielā 7D, darbi turpināsies Stacijas parkā un Alunāna parkā, kur jānoņem kopumā 18 ligzdas, starp namu Uzvaras ielā 4 un namu Jāņa Čakstes bulvārī 11, kur jānoņem piecas ligzdas, četras ligzdas plānots noņemt starp namiem Pērnavas ielā 8 un Pērnavas ielā 14. Vienu ligzdu noņems Mātera ielā 17, septiņas – Asteru ielā 8. “Pilsētsaimniecībā” norāda, ka Stacijas un Alunāna parkā vienlaikus tiks veikti preventīvie pasākumi, proti, zaru žuburu un citu ligzdu būvēšanai piemēroto zaru izzāģēšana.

 

“Pilsētsaimniecībā” uzsver, ka tikai ligzdu noņemšana vai zaru izzāģēšana nav efektīva – šī problēma pilsētā jāskata kompleksi, likvidējot arī viegli pieejamās putnu barošanās vietas, tostarp atvērtos atkritumu konteinerus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmos.

 

Darbus veic SIA “Anvija PRO” atbilstoši aprīkoti un apmācīti speciālisti.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē