23.4 °C, 1.8 m/s, 60.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPilsētā uzsākta zāliena pļaušana
Pilsētā uzsākta zāliena pļaušana
29/04/2020

Šonedēļ Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” pilsētā sāk zāliena pļaušanu. Kopumā pilsētā ir jānopļauj aptuveni 403 hektārus plaša teritorija, no kuriem pilsētas parki un skolu teritorijas aizņem 48 hektārus.

“Pilsētsaimniecības” pilsētas zaļo zonu apsaimniekošanas speciāliste Ilze Garmorja stāsta, ka pļaušanas darbi sākti ar Lielupes labā krasta pludmali un promenādi Krasta ielā, kur zāliens nopļauts posmā no Lielupes tilta līdz dzelzceļa tiltam. Šobrīd nopļauts arī zāliens Mīlestības alejā Dobeles šosejā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama, bet šodien tiek pļauts zāliens ap vides objektu “Laika rats 100” un gar Lielās ielas malām. “Ceturtdien zāliens tiks pļauts pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa ap Jāņa Čakstes pieminekli, bet pēc maija svētkiem pļaušana tiks organizēta Stacijas parkā, Pasta salā, citos pilsētas parkos, skolu teritorijās un ielu malās,” stāsta I.Gamorja, papildinot, ka pavisam pilsētā ir jānopļauj aptuveni 403 hektārus plaša teritorija.

 

I.Gamorja norāda, ka pilsētas parki, skvēri un skolu teritorijas sezonā tiek pļautas divas reizes mēnesī, pārējās zaļās zonas – reizi mēnesī, vai pēc nepieciešamības. “Piemēram, parki un skvēri sezonā tiek pļauti vidēji 11 reizes,” papildina I.Gamorja.

 

Zāliena pļaušanā iesaistīta mazā traktortehnika, kā arī cilvēki, kas pļauj ar trimeri, vietās, kur ar traktoru nevar piekļūt.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē