21.1 °C, 2 m/s, 62.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPilsētā veikta vides pieejamības apsekošana
Pilsētā veikta vides pieejamības apsekošana
03/10/2019

27. septembrī Jelgavas pilsētā norisinājās ikgadējais pilsētas vides monitorings, kura ietvaros ekspertu grupa apsekoja vairākus objektus un ēkas, lai noskaidrotu pieejamības problēmas cilvēkiem ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem, pensionāriem, jaunajām māmiņām un personām ar īpašām vajadzībām.

Pilsētā tika apsekoti un vērtēti seši objekti, – sākumā tika apsekoti trīs vēl neapsekoti objekti, ņemot vērā personu ar ierobežotu mobilitāti un invalīdu ieteikumus, pēcāk objektus, kuri jau tika apsekoti pirms gada un tajos fiksētas problēmas. Apsekota tika Pils salas krasta josla, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) peldbaseins, ārstu prakse Sudraba Edžus ielā 9-6, bankas “Citadele” filiāle Mātera ielā un tirdzniecības centri “Rio” un “Pērnava”.

 

Apsekojot Pils salas krasta joslu, tika secināts, ka piekļūšana krastmalai cilvēkam ar kustību traucējumiem nav iespējama. Tika noskaidrots, ka krasta josla paredzēta airēšanas bāzes izveidei, nodrošinot sportistu piekļuvi tai un tehniskā ekipējuma nogādāšanai ūdenī.

 

Pēc LLU peldbaseina apsekošanas, tika konstatēts, ka cilvēkiem ratiņkrēslā nav iespējams iekļūt ēkā, jo nav izbūvēts uzbraukšanai paredzēts objekts. Taču peldbaseina ģērbtuvēs ir pielāgots plauktu augstums ērtai mantu novietošanai cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem.

 

Tika apsekota ārsta prakse Sudraba Edžus ielā 9/6, – galvenā problēma ir tā, ka ārsta kabinets atrodas 2. stāvā un cilvēkiem ratiņkrēslā nav iespējams tikt uz 2. stāvu.

 

Apsekojot objektus, kuros pērn konstatētas problēmas, tika secināts, ka bankas “Citadele” filiālē grūtības cilvēkiem ratiņkrēslā sagādā durvju atvēršana, bet uz to laipni atsaucas bankas darbinieki un izpalīdz atverot durvis. Tirdzniecības centri “Rio” un “Pērnava” pagājušā gada konstatētās problēmas (neatbilstošs panduss, nemarķētas stikla sienas) nav labojuši.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē