-6.4 °C, 2.9 m/s, 90.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta vieno!
Pilsēta vieno!
09/04/2009

Maija pēdējā nedēļas nogalē mēs svinēsim Jelgavas Pilsētas svētkus. Tā kā tie ir visu mūsu kopīgie svētki, aicinām ikvienu tos veidot kopā, pievienojot savu artavu svētku programmas tapšanā. Tāpēc aģentūra "Kultūra" aicina katru izteikt savu redzējumu un aizpildīt aptaujas anketu.

Svētku gājiens
Ko mums katram nozīmē Jelgava?

Kādam garāmbraucējam tas ir ģerbonis – purpura laukā aļņa galva dabiskā krāsā, uz kakla šim alnim cēls mūsu valsts mazais ģerbonis ar lecošo sauli. Kādam citam tā ir vienkārši pilsēta Latvijā, Zemgalē, kas līdz 1919. gadam rotājusies ar vārdu Mītava.

Mītava. Mītava. Šis vārds jau pats skan kā leģenda!

Jelgava visos laikos bijusi pilsēta-leģenda. Jau no 13. gadsimta šo leģendu kāds ir vēlējies atklāt, sagūstīt un saukt par savu: gan Lietuvas valdnieks Aļģirds, gana vēlāk Polijas-Lietuvas karalis Sigismunds Augusts, gan zviedru armija, gan prūšu karaspēks.
Tomēr pats leģendas kodols, pati Jelgavas slepenā formula vēl nevienam nav tapusi atklāta.
Jelgavas pastāvēšanas slepenais kods vienmēr bijis tās iedzīvotāju noslēpums. Zemi var dalīt, var celt māju uz mājas, stādīt kokus uz kokiem, ticības pārliecību uz ticības pārliecībām, taču pilsētas būtība, pilsētas atslēga ir tās patieso iedzīvotāju rokās.

Nedaudz vairāk kā pirms 200 gadiem pa visu Kurzemi, kas tolaik bija krietni prāvāka par šobrīd aptverto teritoriju, tika izplatīta ziņa, ka katram, braucot uz Jelgavu, jāņem līdzi bruģakmeņi, lai ar tiem stiprinātu pilsētas centrālās ielas. Tāpat šodien, mēs katrs ar saviem darbiem, savām idejām un radošo domu veidojam mūsu pilsētu, lai turētos kopā Jelgavas pilsētas kodols.

Varētu jautāt, ar ko sākas pilsēta? Ar baznīcu. Ar pirmo izkalto naudu? Ar pirmo grāmatu spiestuvi. Pilsēta sākas ar burtu „P”. Pilsēta sākas ar Pilsētu, ar cilvēkiem, kas grib tajā mājot, kam visi ceļi un domas ved uz savu miera ostu. Pilsēta ir kā liela ģimene, kura roku rokā strādā, atpūšas un priecājas mūsu kopējās mājās – Jelgavā.

Maija pēdējā nedēļas nogalē mēs svinēsim Jelgavas pilsētas svētkus. Tā kā tie ir visu mūsu kopējie svētki, aicinām ikvienu tos veidot kopā, pievienojot savu artavu svētku programmas tapšanā.

Svētki šogad aizritēs zem devīzes – Pilsēta Vieno!

JPPA „Kultūra” aicina iesniegt jūsu domas, priekšlikumus un izvērtēt sasniegto, portālos www.jelgava.lv, www.jelgavasvestnesis.lv un www.kultura.jelgava.lv aizpildot aptaujas anketu elektroniski vai aizpildot anketu Jelgavas kultūras namā blakus biļešu kasei.
Anketas gaidīsim līdz 30.aprīlim.

Informāciju sagatavoja
Ivars Pirvics
Projektu vadītājs, aģentūra “Kultūra”

Aizpildīt anketu (www.jelgava.lv/aptauja)