14.8 °C, 3.3 m/s, 63.4 %

Pašvaldība

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaJelgava iekļauta top 10 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā
Jelgava iekļauta top 10 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā
15/02/2024

“Financial Times” izdevums “FDi Magazine” publicējis pētījumu “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2024”, kas novērtē Eiropas pilsētas un reģionus atbilstoši to ekonomiskajām, finansiālajām un uzņēmējdarbības priekšrocībām. Kategorijā “Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija” (FDI Strategy), kurā tiek vērtēta ārvalstu investīcijām pieejama vide, Jelgava ieņem 6. vietu.

Mūsu pilsēta “Financial Times” ikmēneša izdevuma “FDi Magazine” rīkotajā “FDI Intelligence” pētījuma kategorijā “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni” jau vairākus gadus uzrāda augstu rezultātu. Šogad mikropilsētu grupā ar iedzīvotāju skaitu līdz 100 000 Jelgava ārvalstu tiešo investīciju piesaistes stratēģijā ierindota 6. vietā.

“Financial Times” pētnieki ik gadu pēc noteiktiem kritērijiem veic izvērtējumu, lai apzinātu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. Šogad pavisam tika izvērtēti 509 pilsētu un reģionu pieteikumi piecās apakškategorijās: “Ekonomiskais potenciāls”, “Cilvēkresursi un dzīvesveids”, “Rentabilitāte”, “Savienojamība” un “Draudzīgums uzņēmējdarbībai”. Sestajā kategorijā – “Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija” – no tiem vērtēti 117 pieteikumi, tostarp Jelgavas. Katrs pretendents iesniedza pieteikumu, atbildot uz vairāk nekā 10 jautājumiem saistībā ar investīciju iespējām un to piesaisti konkrētajā pilsētā. Jāpiebilst, ka pilsētas un reģioni vērtēti ne tikai pēc iesniegtajām atbildēm, bet arī dalīti kategorijās pēc to platības un iedzīvotāju skaita. Vērtējot Eiropas pilsētas, tās tika sagrupētas piecās kategorijās: lielpilsētas, lielās pilsētas, vidēja lieluma pilsētas, mazās pilsētas un mikropilsētas. Jelgava tiek vērtēta mikropilsētu grupā, kurā iekļautas pilsētas ar iedzīvotāju skaitu līdz 100 000. Ar pētījuma rezultātiem var iepazīties mājaslapā www.fdiintelligence.com.

“Financial Times” ir viena no pasaules vadošajām ziņu organizācijām. Savukārt “FDI Intelligence” ir “Financial Times” specializēta nodaļa, kas piedāvā pasaulē visplašākos pakalpojumus, kuri saistīti ar ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem, veicinot investīciju piesaisti un ekonomiskās attīstības risinājumus, piedāvājot ārvalstu tiešo ieguldījumu datu rīkus, pētījumu un konkurentu analīzi, pasākumus, multividi un redakciju.