11.8 °C, 4.8 m/s, 82 %

Pasākumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiKultūras namā apskatāma Šauļu, Pērnavas un Jelgavas mākslinieku izstāde
Kultūras namā apskatāma Šauļu, Pērnavas un Jelgavas mākslinieku izstāde
30/08/2023

Jelgavas kultūras namā atklāta trīs sadraudzības pilsētu – Pērnavas, Šauļu un Jelgavas mākslinieku izstāde “Visa pasaule ir teātris”. Izstādes darbi būs eksponēti līdz 8. oktobrim.

Izstādē piedalās trīs Jelgavas mākslinieki, pārstāvot dažādas mākslas jomas. Raitis Junkers izstādē piedalās ar dekorāciju metiem Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrādēm. Izstādē  eksponētas 18 Roberta Ķestera fotogrāfijas, kurās autors fiksējis Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktieru dažādās emocijas. Savukārt rotaļīgu akcentu ekspozīcijai piešķir filigrāni izveidotās Elitas Šmēdiņas lelles.

Lietuviešu mākslinieku Redas Uogintienes un Arūna Uoginta darbi atspoguļo mūsdienu aktualitātes – blakus notiek karš, kas iznīcina romantiskas jūtas. Mākslinieki uzsver, ka tagad mākslā var būt tikai sentimentālas metaforas, kas sasniedz skatītāja sirdis.

Pērnavu izstādē pārstāv mākslinieks Alars Raudoja. Mākslinieks savā daiļradē ir daudzpusīgs, tai skaitā pievēršoties arī tēlniecībai.

Trīs Baltijas valstu sadraudzības pilsētu pirmā kopīgā izstāde notika 1999.gadā. Kā stāsta idejas autors un pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics, bija vēlme atjaunot un stiprināt saites starp Jelgavas sadraudzības pilsētām Šauļiem un Pērnavu. “Uzskatu, ka labākais veids to izdarīt, ir māksla. Mākslai nav robežu un barjeru, mākslas valodai nevajag tulku,” uzsver M.Buškevics.

Ikgadējām sadraudzības pilsētu mākslas aktivitātēm ir rotācijas princips – tās katru gadu notiek citā pilsētā. Atsevišķos gados pirms izstādēm ir notikušas arī radošās darbnīcas, kad mākslinieki vairākas dienas strādā kādā konkrētā mākslas nozarē, piemēram, grafikas, keramikas darbnīcās vai veido instalācijas.