22.5 °C, 4.7 m/s, 58.9 %

Nodarbinātība

Sākumlapa JaunumiNodarbinātībaNVA strādājošos aicina uz valsts valodas apmācībām
NVA strādājošos aicina uz valsts valodas apmācībām
26/10/2023

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) valsts valodas programmu apguvei aicina pieteikties nodarbinātos un pašnodarbinātos, kuriem ir nepieciešamība apgūt vai pilnveidot valsts valodas prasmes. Apmācības iedzīvotājiem tiek piedāvātas arī Jelgavā – Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Šobrīd sākta pieteikumu pieņemšana apmācībām un grupu komplektēšana.

NVA īsteno valsts valodas programmu apguvi ar mērķi paaugstināt nodarbināto un pašnodarbināto personu konkurētspēju darba tirgū un veicināt nepārtrauktu darbam nepieciešamo zināšanu un prasmju pilnveidošanu. Tādējādi pieteikties valsts valodas programmu apguvei (sākot ar pamata līmeņa 2. pakāpi A2) aicināti strādājošie, kuriem ir darba tirgus prasībām nepietiekamas prasmes, kā arī strādājošie, kuri ir sasnieguši 50 gadu vecumu vai kuriem ir noteikta vai prognozējama invaliditāte.

Ņemot vērā, ka piedāvāto programmu apguvē tiek iesaistītas strādājošas personas, mācības notiek darba dienu vakaros. ZRKAC norāda, ka apmācības Jelgavā tiks organizētas divas reizes nedēļā, katru reizi nodrošinot četras akadēmiskās stundas. Kopumā apmācības paredzētas 120 stundas.

Personai pēc mācību pabeigšanas un noslēguma pārbaudījuma nokārtošanas izsniedz iegūto zināšanu apliecinošu dokumentu un nodrošina iespēju kārtot valsts valodas prasmju pārbaudījumu Valsts izglītības satura centrā.

Mācības ir bez maksas un tiek īstenotas, izmantojot kuponu metodi. Lai pieteiktos mācībām, vispirms NVA mājaslapā www.nva.gov.lv jāaizpilda pieteikums. Pēc tā izvērtēšanas dalībniekam tiks piešķirts mācību kupons (nosūtot elektroniski vai izsniedzot klātienē NVA filiālē). Dalībnieks izvēlēsies izglītības iestādi no NVA izglītības piedāvājumu saraksta, pieteiksies mācību grupā (elektroniski vai sazinoties ar izvēlēto izglītības iestādi) un norādītajā termiņā uzsāks mācības.

Par apmācību iespējām ZRKAC interesenti aicināti sazināties pa tālruni 63012158, 26602618 vai e-pastu inese.rumjanceva@zrkac.jelgava.lv. Detalizētāka informācija par valsts valodas izglītības programmu piedāvājumu un pieteikšanos dalībai pasākumā pieejama NVA mājaslapā www.nva.gov.lv.

Apmācības notiek, piedaloties Atveseļošanas un noturības mehānisma projekta “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” pasākumā “Bezdarba riskam pakļauto personu apmācība (mūžizglītība)”.