27.2 °C, 3.4 m/s, 63.9 %

Pilsēta

Sākumlapa JaunumiPilsētaPilsētā uzstāda novembra svētku dekorus
Pilsētā uzstāda novembra svētku dekorus
30/10/2023

Gaidot Latvijas valsts dzimšanas dienas mēnesi  – novembri, Jelgava tērpjas sarkanbaltsarkanā svētku noformējumā. Lāčplēša dienas un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku dekori diennakts tumšajā laikā izgaismos gan pilsētas centrālās ielas un laukumus, gan arī rotās lielākās brauktuves – Satiksmes ielu, Loka maģistrāli, Rūpniecības ielu un Kalnciema ceļu.

Centrālais, foto dekors “Spārni” šogad atradīsies Hercoga Jēkaba laukumā. Diennakts tumšajā laikā tas būs izgaismots. Laukumā esošos puķupodus greznos ar priežu zariem un dekoratīvām lentēm ar Lielvārdes jostas rakstu.

28 jaunus 3D LED dekorus “Auseklis” sarkanbaltsarkanā krāsu risinājumā izvietos Pasta ielas rotācijas aplī, Stacijas ielā, apgaismes balstos Pasta ielas satiksmes kustības rotācijas aplī un divos apgaismes balstos Zemgales prospektā.

Lielajā ielā un Loka maģistrālē no Kalnciema ceļa līdz Aviācijas ielai uz apgaismes balstiem tiek stiprināti 237 dekori valsts karoga krāsās. Šāda veida svētku karogi uz centrālajām ielām un tiltiem ir tradicionāls pilsētas rotājums. Miera ielā pie Platones tilta, Atmodas ielā pie krustojuma ar Bebru ceļu un Loka maģistrālē krustojumā ar Rīgas ielu tiek likti optiskie dekori. Puķu konusos Satiksmes ielā, Kalnciema ceļā un Pērnavas ielā, kuros vasarā kuplo sezonālas puķes, gada aukstajos mēnešos rotās skujkoku zari, bet valsts svētku mēnesī konusus papildinās arī tautisko rakstu lentes.

Savukārt rotācijas aplī pie dzelzceļa stacijas un Garozas ielā krustojumā ar Prohorova ielu uzstādīs sešus statīvus ar Latvijas karogiem, bet Dobeles šosejā pie Mīlestības alejas jau uzstādīti trīs dekori “Asni” sarkanā un baltā krāsā.