15.5 °C, 2.7 m/s, 74.5 %

Pilsēta

Sākumlapa JaunumiPilsētaSatiksmes organizācijas izmaiņas pilsētā
Satiksmes organizācijas izmaiņas pilsētā
18/04/2024

Saskaņā ar Jelgavas pašvaldības Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem turpinās satiksmes drošības uzlabošana pilsētā.

Krišjāņa Barona ielas posmā no Pasta ielas līdz Krišjāņa Barona ielai 17 uzstādītas ceļa zīmes Nr.326 “Apstāties aizliegts”. Šajā posmā ceļa apmales iepriekš jau bija apzīmētas ar ceļa apzīmējumu Nr.943 jeb nepārtrauktu dzeltenu līniju, bet tagad tās papildinātas ar ceļa zīmi.

Uzvaras ielas posmā no Laps­kalna ielas līdz Uzvaras ielai 55 uzstādītas ceļa zīmes Nr.323 “Maksimālā ātruma ierobežojums – 30 km/h”. Zīmes uzstādītas, lai uzlabotu drošību pie Uzvaras parka un Jelgavas Mūzikas skolas, kur uzturas daudz bērnu un jauniešu.

Lai uzlabotu redzamību, veicot kreiso pagriezienu, Aspazijas un Draudzības ielas krustojumā uzstādīts sfēriskais spogulis.


Dambja ielā posmā no Dambja ielas 10 līdz Mazajam ceļam, kā arī Dambja ielas 22 stāvlaukumā veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas saistībā ar noteikto aizsargjoslu 25 metru platumā objektam Dambja ielā 22, kur atrodas Zemessardzes struktūrvienība. Aizsargjosla noteikta, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem Nr.508 “Noteikumi par aizsargjoslām ap valsts aizsardzības objektiem un šo aizsargjoslu platumu”. Turpmāk stāvlaukumā Dambja ielā 22 Zemessardzes pusē nebūs iespējams novietot automašīnu. Tur izvietota ceļa zīme Nr.326 “Apstāties aizliegts”. Dambja ielā no Dambja ielas 10 līdz Mazajam ceļam varēs stāvēt tikai ar Zemessardzes atļaujām.


Satiksmes organizācijas izmaiņas noteiktas arī koplietošanas ceļā pie ēkas Lāčplēša ielā 29 – tur izveidota viena invalīdu stāvvieta.

Savukārt, lai ierobežotu kravas transporta pārvietošanos pa Draudzības ielu posmā no Dambja ielas līdz Draudzības ielai 15C, tur uzstādītas ceļa zīmes Nr.306 “Kravas automobiļiem braukt aizliegts”.