2.5 °C, 2.7 m/s, 92.7 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneVecpilsētas mājā – Lindas Grantas darbu izstāde “Domu mutuļi”
Vecpilsētas mājā – Lindas Grantas darbu izstāde “Domu mutuļi”
16/02/2024

No 17. februāra līdz 17. martam Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma Lindas Grantas darbu izstāde “Domu mutuļi”. Rīt, 17. februārī, pulksten 15 interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar mākslinieci.

Rīdziniece Linda Granta savas dzīves laikā periodiski pievēršas mākslai kā pašizpausmes instrumentam un hobijam. Šobrīd Linda papildina aizraušanos ar jaunām zināšanām un tehnikām, studējot Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā.

Lielākajai daļai mākslinieku ir viena kopīga rakstura iezīme: stūrgalvība. Lai attīstītu prasmes, kas ļauj sasniegt iecerēto vīziju, nepieciešams piedzīvot neskaitāmas mākslinieciskas neveiksmes, no katras mācoties. Mākslinieka mācīšanās un pašizaugsmes process ir bezgalīgs. Lindas Grantas mākslinieciskā attīstība nav notikusi taisnā līnijā, taču neviens līklocis nav bijis lieks, jo vērtīgas prasmes un atziņas māksliniecei ir iespēja apgūt ikvienā projektā un materiālā. Pēc neskaitāmiem eksperimentiem ar pieejamajiem medijiem, pēdējos gados māksliniece personīgajos projektos fokusējas uz eļļas gleznojumu, bet studiju ietvaros uz dažādām grafikas tehnikām. Katrai vīzijai ir nepieciešama sava, atšķirīga pieeja.

Iedvesmu māksliniece smeļas no sava individuālā skatījuma uz pasauli un telpu sev visapkārt, filtrējot realitāti caur smagu domu dūmaku un cenšoties atrast skaistumu katrā ainā. Dažkārt Lindas gleznās atspoguļojas fantāzijas par neesošām personām un vietām, kuru simboliskā nozīme ir mīklaina un subjektīva, bet ne mazāk nozīmīga kā taustāmā realitāte.

Jelgavas Vecpilsētas mājā eksponētajā izstādē “Domu mutuļi” aplūkojami glezniecības un grafikas darbi, kurus vieno sapņains skatījums uz pārejošām apsēstībām. Māksliniece savos darbos attēlo iztēlē atrasto skaistumu, filtrējot to cauri personīgajai perspektīvai un mēģinot iekļauties ierobežotā krāsu gammā.

Apmeklētāji iegādājoties ieejas biļeti uz izstādi, varēs izstaigāt un apskatīt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju, iepazīstot zudušās senās Jelgavas, koka arhitektūras un Jelgavas Vecpilsētas mājas stāstu. Izstāde un ekspozīcija apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.

Vairāk informācijas www.visit.jelgava.lv