23.4 °C, 2.3 m/s, 73.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētas asfaltētās ielas apseko regulāri; garantijas laikā defektus par saviem līdzekļiem novērš būvuzņēmējs
Pilsētas asfaltētās ielas apseko regulāri; garantijas laikā defektus par saviem līdzekļiem novērš būvuzņēmējs
19/02/2021

Pašvaldības iestāde Pilsētsaimniecība regulāri apseko pilsētas asfaltētās ielas, lai nepieciešamības gadījumā organizētu bīstamo bedru remontu un novērstu citus defektus. Ja defekti tiek atklāti ielās, kur asfalta segums ieklāts pēdējos gados un spēkā ir garantija, tos novērš būvdarbu veicējs par saviem līdzekļiem.

Lai uzlabotu satiksmes drošību ziemas sezonā, avārijas bedrītes tiek labotas ar auksto asfaltbetonu. Tā tiek novērstas avārijas situācijas un nodrošināta droša satiksme līdz brīdim, kad laikapstākļi ļaus veikt plānveida bedrīšu remontu ar karsto asfaltbetonu. Tas iespējams, vidējai diennakts gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz plus 10 grādiem.

 

Kā uzsver “Pilsētsaimniecībā”, mainīgos laikapstākļos pat nelielās asfalta plaisās var iekļūt ūdens. Sasalstot/atkūstot tā tilpums izmainās, tādējādi pakāpeniski plaisas kļūst lielākas un pastiprinās ūdens iekļūšana ceļa konstrukcijā, kā rezultātā veidojas plaisas segumā.

 

Katru gadu, sākoties siltākam laikam, martā vai aprīlī, “Pilsētsaimniecības” speciālisti apseko tos pilsētas publiskās infrastruktūras objektus, kam spēkā ir garantija. Konstatējot defektus, tiek veikta fotofiksācija un sagatavots apsekošanas akts, ko nosūta uzņēmumam, kas objektu būvēja un ir atbildīgs par defektu novēršanu garantijas laikā. Jāpiebilst, ka biežāk konstatētie defekti ir nogruvusi grāvja nogāze, aizsērējusi caurteka, nodilis ielas horizontālais marķējums, ietves bruģa bojājumi, komunikāciju aku iesēdumi vai nepārziemojuši apstādījumi.

 

Pilsētā ir vairāki objekti, kuru būvniecība noslēgusies nesen, piemēram, rekonstruētā Loka maģistrāle, Garozas iela, Prohorova iela, Romas iela, Smiltnieku iela, un šiem objektiem garantijas laiks ir pieci vai septiņi gadi.

 

Būtiski uzsvērt, ka garantija ir spēkā ne vien jaunizbūvētajiem objektiem, bet arī visiem ikdienas uzturēšanas un rakšanas darbiem, kas tiek veikti pilsētā. Speciālisti objektus apseko ikdienā, bet reizi gadā veic rūpīgu inventarizāciju, lai pārliecinātos, kā infrastruktūra pārziemojusi.

 

Taču vienlaikus “Pilsētsaimniecība” aicina līdzdarboties arī iedzīvotājus un par pamanītajiem defektiem pilsētas ielās ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram, zvanot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai atzīmējot problēmu interaktīvajā kartē karte.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē