24.8 °C, 2.4 m/s, 65.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsPilsētas basketbola čempionātā startēs astoņas komandas
Pilsētas basketbola čempionātā startēs astoņas komandas
13/02/2020

15. februārī sāksies Jelgavas pilsētas 2020. gada basketbola čempionāts vīriešiem. Šogad tajā piedalīsies astoņas komandas.

Šogad dalību čempionātā apstiprinājušas septiņas komandas, kas par Jelgavas čempionu titulu basketbolā cīnījās arī pērn – “Doks”, “Valauto”, “Vilki”, “Skandijs”, “LLU”, “NĪP” un “Rokiji”. Trīs komandas, kas čempionātā piedalījās pērn – “Kultūra”, “Platone” un čempioni “Ķepas”” –, šogad čempionātā nespēlēs. Viena komanda – “Alvila dēli” – ir nākusi klāt.

 

Komandas aizvadīs viena apļa turnīru, tiekoties laukumā katra ar katru. Spēles paredzētas 15. un 29. februārī, 7., 8., 21., 22. un 28. martā. Pēc tam sekos izslēgšanas spēļu kārtas – 13. aprīlī plānoti ceturtdaļfināli un 18. aprīlī pusfināli. Jelgavas čempioni, kā arī sudraba un bronzas medaļu īpašnieki tiks noskaidroti 19. aprīlī.

 

Jelgavas pilsētas 2020. gada basketbola čempionāta kalendārs

 

Jelgavas čempionāta mērķis ir popularizēt un attīstīt amatieru basketbolu Jelgavā, kā arī veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās un regulārās sporta nodarbībās. Čempionāts notiks saskaņā ar FIBA oficiālajiem basketbola noteikumiem un godīgas spēles (fair-play) principiem. Čempionātā var piedalīties spēlētāji, kuri dzimuši 2004. gadā, un vecāki. Tā kā šis ir amatieru čempionāts, ir noteikti arī ierobežojumi attiecībā uz spēlētāju meistarības līmeni: dalība liegta spēlētājiem, kuri 2019./2020. gada sezonā pieteikti dalībai FIBA, Latvijas–Igaunijas līgas vai kādas citas valsts augstākajā līgā. Komandas pieteikumā var būt ne vairāk kā viens spēlētājs, kurš 2019./2020. gada sezonā piedalās Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionātā. Maksimālais spēlētāju skaits komandā ir 16. Gan regulārajā čempionātā, gan izslēgšanas spēļu kārtā viena ceturtdaļa ilgs 10 minūtes.

 

Sacensības organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” un biedrība “Basketbola klubs “Jelgava””.

 

2019. gada Jelgavas pilsētas basketbola čempionātā piedalījās desmit komandas. Čempionu titulu izcīnīja komanda “Ķepas”, 2. vietu – komanda “Doks”, bronzas medaļas – komanda “NĪP”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs