20.6 °C, 3.9 m/s, 57.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPilsētas bērnudārzus šonedēļ apmeklē 460 bērni
Pilsētas bērnudārzus šonedēļ apmeklē 460 bērni
20/04/2020

Pēc aktuālajiem Jelgavas Izglītības pārvaldes datiem pirmsskolas izglītības iestādes, kas strādā arī ārkārtējās situācijas laikā, 20. aprīlī apmeklē 460 audzēkņi. Pārvaldē norāda, ka šodien iestādēs ir par 66 bērniem vairāk nekā aizvadītajā piektdienā.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma stāsta, ka 20. aprīlī 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs mācības turpina 240 audzēkņi, bet desmit privātajās iestādēs – 220. Aizvadītajā nedēļā pašvaldības bērnudārzos lielākais reģistrētais apmeklējums bija 216 bērni, bet privātajās iestādēs – 198.

 

“Dati rāda, ka bērnu skaits pakāpeniski pieaug. Strādājošajiem vecākiem, kuri bija paņēmuši atvaļinājumu, tas beidzas un daļai ir jāatgriežas darbā, līdz ar to bērns tiek vests uz pirmsskolas izglītības iestādi. Jāapzinās, ka iespējas katrai ģimenei ir atšķirīgas,” tā S.Joma. Viņa norāda, ka apmeklējums iestādēs ir atšķirīgs, piemēram, pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Gaismiņa” pirmdien mācās seši audzēkņi, bet “Pasaciņā” – 50 bērni, savukārt privātajā bērnudārzā “Saules bērnu dārzs” šodien ir uzņemti seši bērni, bet “Pīlādzītī” – 46.

 

Jāpiebilst, ka kopā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs mācās 2172 audzēkņi, bet privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs – 1037 audzēkņi.

 

Bērnudārzi strādā, ievērojot visus ārkārtējā situācijā noteiktos drošības pasākumus, kā arī vecākiem reizi nedēļā ir jāiesniedz apliecinājums, ka ģimene pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārzemēs un saskarē ar Covid-19 slimu personu un vecākiem nav citu iespēju bērnu pieskatīšanai. 

 

Attālināts mācību process šobrīd ir organizēts tiem 147 piecus un sešus gadus vecajiem bērniem, kuri obligāto sagatavošanos skolai apgūst pilsētas skolās.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē