21.8 °C, 1.1 m/s, 90.4 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimenePilsētas bibliotēkā notiks Pagalma svētki
Pilsētas bibliotēkā notiks Pagalma svētki
18/04/2024

28. aprīlī no pulksten 12 līdz 15 Jelgavas Pilsētas bibliotēka Akadēmijas ielā 26 ielūdz jelgavniekus uz Pagalma svētku svinībām. Pagalma svētku apmeklētāji varēs spēlēt lielformāta spēles, locīt origami, darboties sajūtu stūrītī, apmeklēt “Stāstnieku telti”, aplūkot izstādi “Jelgavas grāmatizdevēji”, kā arī pagalma svētkos darbosies plaukts “Lasītājs dāvina lasītājam”.

“Stāstnieku telts” darbosies no pulksten 12 līdz 14, un tajā interesenti aicināti uzzināt “Academia Petrina” pagalma vēstures līkločus un noslēpumus Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja galvenā krājuma glabātāja Alda Barševska vadībā, kā arī apmeklētāji paši varēs iejusties stāstnieka tēlā un dalīties savos atmiņu stāstos par bērnību un piedzīvojumiem Jelgavas pagalmos. Savukārt pulksten 14 ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Vilnis Dumpis un Guntis Šveicers.

Pagalma svētki – tā ir pilnvērtīga un izzinoša laika pavadīšanas iespēja. Tā, piemēram, savas zināšanas un atjautību apmeklētāji varēs pārbaudīt sajūtu stūrītī, mēģinot pēc smaržas un taustes atminēt, kas paslēpies maisiņā, vai nododoties origami locīšanas tehnikas apgūšanas mākslai un azarta priekam, spēlējot lielformāta spēles. Papildus svētku laikā darbosies stends “Lasītājs dāvina lasītājam”, kurā ikviens varēs atstāt, kā arī atrast un paņemt sev kādu noderīgu un interesantu grāmatu lasīšanai. Tā ir brīnišķīga iespēja tiem, kam grāmatas vairs nav nepieciešamas, dāvāt daudz interesantus brīžus citiem.

Bibliotēka aicina rūpēties par dabu. Tāpēc apmeklētāji uz Pagalma svētkiem aicināti ierasties ar savu krūzi, lai cienātos ar organizatoru sarūpētu tēju.

Svētku laikā savas durvis apmeklētajiem vērs arī bibliotēkas pagalmā Akadēmijas 28-59 esošā studija “Mākslu RŪME”.