19.6 °C, 2.2 m/s, 87.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPilsētas bibliotēkās apskatāma porcelāna leļļu izstāde
Pilsētas bibliotēkās apskatāma porcelāna leļļu izstāde
04/11/2023

Līdz 30. novembrim Jelgavas Pārlielupes bibliotēkā, bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” un līdz 31. decembrim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, Miezītes bibliotēkā apskatāma Dzintras Kaminskas porcelāna leļļu privātkolekcijas izstāde. Dz.Kaminskas kolekcijā ir aptuveni 270 dažādas lelles un katrā bibliotēkā aplūkojama daļa no tām. Plašākā izstāde – Pilsētas bibliotēkā.

Limbažnieces aizraušanās, krāt porcelāna lelles, sākusies 2013. gadā, kad kolēģi Īrijā dzimšanas dienā uzdāvināja pirmo lelli, nākamajos svētkos tai sekoja vēl viena. Tā soli pa solim izveidojusies bagātīga kolekcija. “Katram bērnam gribas rotaļlietu vai kādu mantu, bet man tās bērnībā nebija, jo tie bija grūti laiki. Kad es Īrijā pirmo reizi ieraudzīju veikalā lelli, tā bija tik skaista…, ” stāsta porcelāna leļļu kolekcionāre Dzintra Kaminska.

Viņas apjomīgajā kolekcijā vien trīs lelles ir nopirktas jaunas un labā stāvoklī, bet pārējās pašas rokām restaurētas, ieliekot pūles un dzelžainu pacietību.

Kolekcionāre atklāj, ka katrai lellei ir savs īpašs stāsts – viena atceļojusi no Anglijas, otra no Spānijas, cita savukārt speciāli Dzintrai vesta no Indijas un Meksikas. Tāpat katrai ir arī savs vārds – daļai tie iegūti, iegādājoties lelli, savukārt daļa nodēvētas par godu cilvēkiem, kuriem kolekcionāres skatījumā ir kāda līdzība ar lelli.

Lielākā daļa kolekcijas leļļu šobrīd ir apskatāmas Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26, bet lelles izvietotas arī Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17, Miezītes bibliotēkā Dobeles šosejā 100a un bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Zemgales prospektā 7. Leļļu izstādes bibliotēkā iedzīvotāji var aplūkot bez maksas.