18.7 °C, 5.8 m/s, 83.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPilsētas bibliotēkās pieejama arī pielāgotā literatūra
Pilsētas bibliotēkās pieejama arī pielāgotā literatūra
14/10/2023

Līdz ar Latvijas Neredzīgo bibliotēkas reorganizāciju, Jelgavas Pilsētas bibliotēka un pakāpeniski arī visas filiālbibliotēkas apkalpo un sniedz pakalpojumus arī pielāgotā formā lasītājiem ar redzes traucējumiem un funkcionālo lasītnespēju.

Pielāgotās literatūras lasītāji var saņemt literatūru sev nepieciešamā formātā – audiogrāmatās, palielinātajā drukā, vieglajā valodā, ierakstīt audiogrāmatas zibatmiņās, kā arī saņemt piekļuvi bibliotēkas audiogrāmatu lejupielādes sistēmai “BALSS” un klausīties grāmatas sev ērtā vietā, laikā un veidā.

Šāda iespēja saņemt digitalās audiogrāmatas elektroniski īpaši nozīmīga ir iedzīvotājiem, kuri dzīvo attālāk no bibliotēkas, vai ir grūtības ar nokļūšanu uz bibliotēku klātienē, tāpēc, ja  cilvēks prot strādāt ar datoru un viņam ir aktīvs e-pasts, audio grāmatas var lejupielādēt, izmantojot internetu.

Pilsētas bibliotēkā norāda, ka grāmatu saturs ir plašs un daudzveidīgs, lai ikviens varētu atrast savai gaumei un noskaņojumam atbilstošāko.

Lai saņemtu pilnu pakalpojumu klāstu, iedzīvotājam ir jābūt reģistrētam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lietotājam. Pieteikuma anketu iespējams aizpildīt klātienē Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, savukārt, grāmatas audio vai drukāta formā var saņemt un pasūtīt uz jebkuru filiālbibliotēku – Pārlielupes bibliotēku, Miezītes bilbiotēku vai bērnu un jauniešu bibliotēku “Zinītis”.

Otrdienās no pulksten 11 līdz 14 blakus Latvijas Neredzīgo biedrībai Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16 darbojas Jelgavas Pilsētas bibliotēkas pakalpojumu sniegšanas vieta, kur pielāgotās literatūras lasītājiem notiek priekšā lasīšana, krājuma izsniegšana un citas aktivitātes.

Jāpiebilst, ka pielāgoto literatūru var izmantot neredzīga personas, persona ar redzes traucējumiem, kuru dēļ nespēj lasīt rakstu darbus parastajā drukā, piemēram, seniori, persona ar uztveres traucējumiem vai ar citādām lasīšanas grūtībām, persona, kura fizisku traucējumu dēļ nespēj noturēt grāmatu, rīkoties ar to, fokusēt skatienu vai kustināt acis tādā mērā, kāds tas parasti būtu nepieciešams lasīšanai.