18.9 °C, 3.3 m/s, 65 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPilsētas bibliotēku darbinieki – simtgades fotoizstādē
Pilsētas bibliotēku darbinieki – simtgades fotoizstādē
07/08/2020

Līdz 28. augustam Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā skatāma Jura Zēberga (AFIAP) fotogrāfiju izstāde “Jelgava. Bibliotēka. Mēs”. Izstāde īpaša ar to, ka fotogrāfijās redzami Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu darbinieki.

“Ideja par izstādes tapšanu dzima pagājušā gada aprīlī, kad Latvijas Nacionālā bibliotēka organizēja Bibliotēku festivālu, kurā sarīkota arī Bibliotekāru modes un stila diena ar modes šovu. Akcijas mērķis bija parādīt bibliotekārus kā spilgtas, atraktīvas un modernas personības un lauzt sabiedrībā valdošos stereotipus par mūsu profesijas vizuālo veidolu. Tā radās doma atraktīvi parādīt arī mūsu bibliotekārus, un ar savām idejām mums palīdzēja fotomākslinieks Juris Zēbergs, kurš caur fotoobjektīvu notvēra katra bibliotēkas darbinieka raksturu un tēlu,” stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa. Darbinieku vēlme piedalīties unikālās izstādes tapšanā bija liela, un kadros iemūžināti visi Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu pašreizējie darbinieki. Fotoizstāde tapusi par godu Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgadei Jelgavas pilsētas Kultūras padomes atbalstītā projekta “Bibliotekārs caur fotoobjektīvu” gaitā.

 

“Fotosesijas aizvadītas pie manis darbnīcā vairāku pēcpusdienu garumā. Ideja par konkrēto izstādes formātu nāca diezgan viegli, jo, kā es mēdzu teikt, savu pozu cilvēks fotogrāfijā veido pats, tā ir tikai jāpieslīpē, jāparāda viņa raksturs. Ar rezultātu esmu apmierināts, jo domāju, ka ir izdevies parādīt katra bibliotēkas darbinieka unikālo tēlu – vai tas būtu ar pašu portretējumu, vai kādiem izmantotiem aksesuāriem,” skaidro foto autors J.Zēbergs. Katra fotomodeļa personību tāpat palīdz atklāt autora mākslinieciskā izvēle fotogrāfijas nodrukāt uz audekla un parādīt tās melnbaltas sudraba rāmjos, tādējādi visu uzmanību veltot tieši uzņemtajam attēlam. J.Zēbergs piebilst, ka līdz ar maijā nenotikušajām bibliotēkas simtgades svinībām arī tām paredzētās izstādes tiek organizētas vēlāk. Šobrīd J.Zēbergs strādā pie vēl vienas bibliotēkai veltītas fotosērijas, kas būs apskatāma oktobrī. Kā atklāj fotogrāfs, tās būs 10 lielformāta fotogrāfijas, kuru centrālais tēls būs tieši grāmatas – bibliotēkas un ikdienas dzīves sastāvdaļa.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē