15.1 °C, 1.3 m/s, 98.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPilsētas dzimšanas dienā satiksimies Jelgavā!
Pilsētas dzimšanas dienā satiksimies Jelgavā!
07/05/2024

Jelgavas pilsētas svētki ir patriotisma, lepnuma un kopā būšanas laiks, kad katrs no mums visvairāk izjūt piederību savai pilsētai. Kopīgi svētki saliedē un apliecina – mēs esam Jelgava! Šogad ar bagātīgu svētku programmu Jelgavas 759. dzimšanas dienu svinēsim no 24. līdz 26. maijam.

Viena no zīmīgākajām svētku nedēļas tradīcijām, kas apliecina piederību pilsētai, vieno un priecē gan dalībniekus, gan skatītājus, ir krāšņais pilsētas svētku gājiens. Šogad tas notiks piektdien, 24. maijā, pulksten 18. Cik grandiozs gājiens būs šoreiz, atkarīgs no mums pašiem, tāpēc jau tradicionāli gājienā aicināti iesaistīties un radoši sevi parādīt uzņēmumi, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī iedzīvotāji, apvienojoties draugu un radu pulkā.

Gājienam iepriekš nav jāpiesakās, taču dalībnieki aicināti padomāt ne vien par noformējumu, bet arī par sava kolektīva nosaukuma atpazīstamību. Stāšanās gājienam plānota no pulksten 17 Pulkveža Oskara Kalpaka, Svētes, J.Asara, Lielajā ielā un Ozolskvērā. Būtiski: ja gājienā plānots izmantot smago tehniku, tā obligāti iepriekš jāpiesaka pa e-pastu iveta.korneva@kultura.jelgava.lv vai tālruni 63023461, 25900004. Ar precīzām stāšanās vietām un gājiena secību var iepazīties shēmā, kas pieejama zemāk, un www.kultura.jelgava.lv.

Pilsētas karodziņu drukāšanai var lejupielādēt ŠEIT.

Pēc gājiena svētku koncertprogramma jelgavniekus sagaidīs Hercoga Jēkaba laukumā, kur uzstāsies grupas “Baritoni”, “Astro’n’out”, “Sudden Lights” un “Dagamba”.

Sestdien, 25. maijā, svētku pasākumi sāksies jau rīta pusē – Krišjāņa Barona ielā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama notiks gadatirgus, Hercoga Jēkaba laukumā – tūrisma gadatirgus un mākslinieku skvērs, bet Lielo ielu pretim laukumam ierībinās svētku deju kolektīvu koncerts. Līdz pat vēlam vakaram Hercoga Jēkaba laukumā būs koru sadziedāšanās un uzstāsies Ivo Fomins, “Apvedceļš” un Atis Auzāns ar “Slaveno Jersikas orķestri”.

Par svētku pieturvietu sestdienā kļūs arī Pasta sala. Brīvdabas koncertzālē “Mītava” ar koncertu tiks atzīmēta tautas deju ansambļa “Lielupe” 65 gadu jubileja un, sakot paldies cilvēkiem, bez kuriem pilsēta pavisam noteikti būtu citāda, svinīgi tiks pasniegti arī Jelgavas pilsētas augstākie apbalvojumi. Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Tāpat sestdien gan Pasta salā, gan citviet pilsētā paredzētas sportiskas aktivitātes. Pasta salas slidotavā notiks Jelgavas 3×3 basketbola turnīra 1. posms, bet Pasta salas pludmales volejbola laukumos – Jelgavas pludmales volejbola turnīra 1. posms, pie tirdzniecības centra “Vivo centrs” – Latvijas spēkavīru čempionāts, bet Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā gaidāma Jelgavas kausa izcīņa regbijā.

Dažādas aktivitātes pilsētā notiks arī svētdien, 26. maijā, kad Ādolfa Alunāna muzejs aicinās uz teātra iestudējumu, savukārt brīvdabas koncertzāle “Mītava” – uz deju kolektīvu koncertiem. Par vērtīgu pieturvietu ar radošajām darbnīcām, ekskursiju un tirdziņu svētdien kļūs arī BJMK rokskola. Bet Zemgales Olimpiskajā centrā ikviens aicināts uz “Violas” futbola svētkiem.

Lai paspilgtinātu svētku noskaņu, svētku nedēļā pie ēkām un iestādēm jelgavnieki aicināti pacelt Jelgavas pilsētas vai Latvijas valsts karogu, bet pie transportlīdzekļiem piestiprināt autokarodziņu.

SVĒTKU GĀJIENA PULCĒŠANĀS VIETAS UN STĀŠANĀS KĀRTĪBA

SATIKSMES IEROBEŽOJUMI PILSĒTAS DZIMŠANAS DIENAS PASĀKUMU LAIKĀ

Svinēsim svētkus kopā!

Pasākumu apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.