17.5 °C, 1.7 m/s, 92.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētas gidi aicina ekskursijās
Pilsētas gidi aicina ekskursijās
07/05/2019

Stāsti par slaveniem Jelgavas mīlas pāriem un mūsu pilsētu 1944. gada jūlija liesmās, teju 20 kilometru gari izzinoši pārgājieni pa Jelgavas apkārtni un veloekskursija pa “Prāta vētras” pēdām – tie ir  tikai daži no mūsu pilsētas aktīvo gidu radītiem notikumiem, kas uz Jelgavu aicinājuši paraudzīties no neparastiem skatpunktiem.

 

Tematiskas ekskursijas kājām un ar velosipēdu ir daļa no Jelgavas tūrisma piedāvājuma, bet salīdzinoši nesenā pagātnē sastapšanās ar gidu lielākoties notika vien tradicionālajās pilsētas tūrēs, kas iekļāva tās ievērojamākos apskates objektus. Kopš 2011. gada, kad sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru, Jelgavā sāka organizēt gidu kursus, gida loma pilsētā ir augusi. Tagad gidi, kas pabeiguši kursus, jau vairākus gadus līdztekus tradicionālajām pilsētas tūrēm piedāvā arī tematiskās autorekskursijas.

 

 

Gida apliecību, līdz šim Jelgavā ieguvuši 73 cilvēki.  Aktīvākie pilsētas gidi atzīst, ka pārgājienos un velobraucienos cilvēkus piesaista ne vien vēlme izzināt, bet arī aktīvi pavadīt laiku. Šāda veida atpūtu izvēlas arī ģimenes ar bērniem, jaunieši, bet vēsturiskās ekskursijas lielākoties piesaista vidējo paaudzi un seniorus.

 

Arī Jelgavas pilsētas svētku laikā, 26. maijā, tiks organizēta ekskursija kājām “Barons un Jelgava” – tā būs iespēja izstaigāt vietas, kas saistītas ar Krišjāni Baronu, izzināt Barona ielas stāstu. Bet veloentuziasti arī šovasar varēs pievienoties “Latvijas velovasarai”, kurai starts pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa tiks dots 1. jūnijā.

 

Foto: no gidu arhīva

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē