21.8 °C, 1.9 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPilsētas seniori pulcējas svētku koncertā
Pilsētas seniori pulcējas svētku koncertā
30/09/2022

1. oktobrī tiek atzīmēta Starptautiskā senioru diena. Jelgavas seniori svētkos veltītā koncertā Laime kabatā Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tikās jau šodien. 

Šogad Starptautiskā senioru diena pasaulē tiek atzīmēta jau 31. reizi. Jelgavas seniorus ar koncertprogrammu “Laime kabatā” priecēja mūziķis, komponists un improvizācijas teātra aktieris Jānis Moisejs.

 

“Lai jums laba veselība, kas ir pats būtiskākais, lai katrs no jums varētu turpināt iesākto, palīdzēt bērniem, mazbērniem, un lai nerimstošs dzīves spars,” pilsētas seniorus svētkos sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Viņš arī šajā reizē, pasniedzot ziedus, paldies par ieguldīto darbu sacīja Jelgavas Pensionāru biedrības bijušajai vadītājai Janīnai Onževai. Viņas vietā šomēnes amatā stājās Ilga Antuža.   

 

Jaunā Jelgavas Pensionāru biedrības vadītāja Ilga Antuža seniorus sumināja ar pasākuma vadītājas starpniecību, vēlot dzirkstošu satikšanās un kopā būšanas prieku. “Novēlu katram pilsētas senioram stipru veselību, sapratni, sadzirdēt un atbalstīt vienam otru. Lai mūsu kopīgais darbs, ticība saviem spēkiem un ieceres palīdz veidot vienotu un spēcīgu Pensionāru biedrību Jelgavā. Lai katru dienu mums ir pa sapnim, pa cerībai, siltam smaidam un sirsnīgam vārdam,” tā I.Antuža.

 

Jāpiebilst, ka 1991. gadā ANO Ģenerālā asambleja 1. oktobri pasludināja par Starptautisko senioru (jeb veco ļaužu) dienu. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, veco ļaužu dzīves problēmām un grūtībām, vientulībai mūža nogalē. Tāpat šajā dienā tiek akcentēts vecākās paaudzes cilvēku devums valsts tautsaimniecības attīstībā un sabiedrībā kopumā. Savukārt Saeima grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” pieņēma 2009. gadā, 1. oktobri nosakot par Starptautisko veco ļaužu dienu. Ar 2014. gada grozījumiem tai dots nosaukums Starptautiskā senioru diena.

 

 

Foto: Jelgava.lv, Sabiedriskais centrs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē