-4.6 °C, 0.6 m/s, 93.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētas svētkos strūklaku izrādes “Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums” pirmizrāde
Pilsētas svētkos strūklaku izrādes “Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums” pirmizrāde
22/05/2012

Sestdien, 26. maijā, pulksten 23 Jelgavā, Uzvaras Parkā, notiks multimediālas strūklaku izrādes "Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums." pirmizrāde. Izrādes laikā skatītāji varēs virtuāli apceļot daudzas valstis Amerikā, Āzijā, Austrālijā un Eiropā – vienā mirklī pārcelties no Eiropas sirds Itālijas un Francijas uz tādām eksotiskām valstīm kā Ķīna, Brazīlija un Jamaika.

Foto: Ivars Veiliņš

Sestdien, 26. maijā, pulksten 23 Jelgavā, Uzvaras Parkā, notiks multimediālas strūklaku izrādes “Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums.” pirmizrāde. Izrādes laikā skatītāji varēs virtuāli apceļot daudzas valstis Amerikā, Āzijā, Austrālijā un Eiropā – vienā mirklī pārcelties no Eiropas sirds Itālijas un Francijas uz tādām eksotiskām valstīm kā Ķīna, Brazīlija un Jamaika.

“Mēs, latvieši gadu gaitā esam pabijuši visur pasaulē, gan strādājam un dzīvojam tepat Eiropā, gan tālajā Austrālijā, Ķīnā, ASV. Mēs ceļojam un mūsu ceļojumu iespaidi bieži vien ir spilgtāki kā tie, ko rāda filmās vai apraksta grāmatās. Mēs esam satikuši šos latviešus. “Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums.” ir piedzīvojujmu stāsts, kas ļaus vienas nakts laikā nokļūt visdažādākajās pasaules malās un katrā no tām piedzīvot kādu atklājumu, paņemt kaut ko sev un atvest atpakaļ mājās,” stāsta projekta mākslinieciskā vadītāja Ilze Jansone.

“Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums” būs pirmā šāda apjoma multimediālā izrāde, kas tapusi Latvijā. Izrādē stāstus par dažādām pasaules vietām stāstīs aktieri Olga Dreģe, Dita Lūriņa, Zane Jančevska, Dace Bonāte, Ģirts Ķesteris, Uldis Anže, Mārtiņš Egliens, Egils Melbārdis, Lauris Dzelzītis un Artis Robežnieks.

Izrādes muzikālais pavadījums ir ļoti neparasts – to veido jaunas, katras valsts noskaņai īpaši veidotas latviešu tautasdziesmu aranžijas. Dejojošajās ūdens šaltīs atdzīvosies tautasdziesmas “Ziedi, ziedi, rudzu vārpa”, “Upe nesa ozoliņu”, “Kur tu skriesi, vanadziņi?”, “Div' dzelteni kumeliņi”, “Skaisti dzied lakstīgala”, “Aiz kalniņa dūmi kūp” un daudzas citas.

Tā kā izrādē viena no būtiskākajām lomām ir gaismas efektu spēlēm, uzvedums sāksies tikai plkst. 23:00, taču neskatoties uz to, izrāde domāta visai ģimenei. Strūklakas, kas tiks izmantototas izvedumā līdz šim redzētas Muzikālās Bankas 2011 koncertā un tika atzīta par skatītāju iemīļotāko objektu pagājušā gada nogalē gaismas festivālā „Staro Rīga”.

Projekta muzikālais vadītājs un aranžiju autors ir vairāku TV3 televīzijas šovu muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns, projekta radošā vadītāja – LNT šovu „Latvijas Zelta talanti” un „Zelta ķepa” veidotāja Ilze Jansone, kas tikko nominēta izdevniecības „Rīgas Viļni” balvai „Zelta Vilnis”, scenārists – Guntis Ērglis, video režiju veidojusi LTV režisore Liene Žeimunde, video efektus izstrādājis Rihards Šešo, strūklaku partitūras autors un gaismu mākslinieks – Jānis Pētersons (ALFA SLS), bet projekta producents – Mārcis Gulbis.

Informāciju sagatavotja
Untitled productions producents
Mārcis Gulbis