16.5 °C, 2 m/s, 72.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiPilsētas svētku gājiens 3536 metru garumā
Pilsētas svētku gājiens 3536 metru garumā
27/05/2022

Ir noslēdzies Jelgavas pilsētas 757. dzimšanas dienas gājiens. Gājiena garums sasniedza 3536 metrus un gājienā piedalījās vairāk nekā 3000 dalībnieku. Krāsaini, interesantos tērpos, formās, kopā ar dažādiem tēliem, muzikāli un skaļi, demonstrējot priekšnesumus, 3536 metrus garajā gājienā devās pilsētas vadība, uzņēmēji, ražotāji un tirgotāji, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu darbinieki, dejotāji un dziedātāji, Zemgales Leģiona motociklistu eskadra, skolēni un studenti, biedrības, sportisti, kā arī dažādas citas organizācijas un amatiermākslas kolektīvi. 

Pilsētnieki, kuri gājienā nepiedalījās, to vēroja ielas malās, no autobusu pieturām, pa logiem, pie darbavietu durvīm, kā arī gājiens bija vērojams tiešraidē pilsētas mājaslapā un sociālā tīkla Facebook Jelgavas pilsētas lapā.

 

Turpinoties pilsētas svētkiem, Jelgavas ielās ir izbraucis muzikālais ekspresis, kurā grupa “Ziņģes brāļi” pulksten 19.40 Satiksmes ielā un pulksten 20.50 Kooperatīva ielā sniedz nelielus koncertus. Savukārt brīvdabas koncertzālē “Mītava” pulksten 20 notiks koncerts “Veltījums komponistes Elgas Igenbergas simtgadei”, kā arī pulksten 21 pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pagalmā Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16A notiks Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde Leldes Jaujas “Nelegālais koris”.

 

Sestdien un svētdien svētku programma turpināsies ar krāšņiem notikumiem visā pilsētā. Jelgavnieki un viesi aicināti apmeklēt koncertus, teātra izrādes, izstādes, sporta pasākumus, kā arī piedalīties citās aktivitātēs visai ģimenei.

 

Tāpat no piektdienas līdz svētdienai līdz ar tumsas iestāšanos jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti no Pasta salas vērot oriģinālizrādi “Atspulgi” Driksā. Tā norisināsies no pulksten 23 līdz 1. Izrādes garums – 7 minūtes ar atkārtojumiem.

 

Pilna svētku programma.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē