17.6 °C, 8.3 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPilsonības un migrācijas lietu pārvalde piedāvā iespēju izvēlēties nodaļu, kurā saņemt noformēto personas apliecību un pasi
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde piedāvā iespēju izvēlēties nodaļu, kurā saņemt noformēto personas apliecību un pasi
19/07/2023

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) pilnveido personu apliecinošu dokumentu – pases un personas apliecības (eID kartes) – noformēšanas un saņemšanas pakalpojumu kvalitāti. Izveidots jauns pakalpojums, kas ļauj klientiem ērti un vienkārši izvēlēties, kurā nodaļā saņemt noformētos dokumentus – eID karti un pasi.

“Pārvaldes svarīgākā prioritāte ir nodrošināt klientiem ērtus un modernus pakalpojumus. Ņemot vērā klientu atsauksmes, kā arī nerimstoši strādājot pie pakalpojumu uzlabošanas, lai tie atbilstu visaugstākajām klientu prasībām, radīts jauns pakalpojums – pasi vai eID karti var noformēt, piemēram, Daugavpils nodaļā, bet izvēlēties saņemt Rīgas 1. nodaļā,” stāsta Pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Sākot ar 19. jūliju visās 29 PMLP nodaļās Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ir iespēja izmantot jaunu pakalpojumu –  iesniedzot dokumentus personu apliecinoša dokumenta saņemšanai vienā pārvaldes teritoriālajā nodaļā, izvēlēties sagatavoto personu apliecinošo dokumentu saņemt citā nodaļā, kas norādīta iesniegumā personu apliecinoša dokumenta saņemšanai.

PMLP uzsver trīs svarīgākās lietas, kas jāievēro, saņemot šo pakalpojumu:

  1. Noformējot dokumentus un izvēloties kādu no 29 nodaļām, kurā tie tiks saņemti, obligāti jāņem vērā, ka veikto izvēli nebūs iespējams mainīt – dokumentus nebūs iespējams pārsūtīt uz citu nodaļu.
  2. Svarīgi ņemt vērā, ka Siguldas, Smiltenes, Līvānu, Krāslavas filiālēs nebūs iespējams saņemt citās nodaļās noformētos dokumentus. Taču, ja klients šajās filiālēs noformēs dokumentus, tad būs iespēja dokumentu saņemšanai izvēlēties jebkuru no 29 Pārvaldes nodaļām.
  3. Ja pase vai eID karte tiek noformēta Latvijas pārstāvniecībā ārvalstīs (vēstniecībā vai konsulātā), personu apliecinošu dokumentu var saņemt tikai tajā pārstāvniecībā, kurā veikts dokumenta noformēšanas pakalpojums. Personu apliecinoši dokumenti ārvalstīs netiek pārsūtīti uz citām Latvijas pārstāvniecībām.

Pakalpojums tiks sniegts bez maksas – izvēloties izmantot šo pakalpojumu, būs jāsamaksā tikai ierastā valsts nodeva par pases vai eID kartes noformēšanu.

PMLP atgādina: lai pakalpojumu saņemšana noritētu veiksmīgi, uz jaunās pases un/vai eID kartes nomaiņu obligāti jāņem līdzi vecie personu apliecinošie dokumenti, kas būs jānodod nodaļā.