17.9 °C, 0.8 m/s, 81.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPirmais NĪN maksāšanas termiņš šogad – 31. marts
Pirmais NĪN maksāšanas termiņš šogad – 31. marts
28/02/2020

Jelgavas pašvaldība šomēnes izsūtījusi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumus 2020. gadam. NĪN var samaksāt visu uzreiz vai pa daļām, un pirmais maksāšanas termiņš ir 31. marts.

Jelgavas pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs stāsta, ka pašvaldība pagājušajā nedēļā izsūtījusi 35 880 NĪN maksāšanas paziņojumus – 28 109 pa pastu, bet 7771 paziņojums nosūtīts uz NĪN maksātāja norādīto e-pasta adresi. “NĪN maksājuma paziņojumus elektroniski nosūtām tiem iedzīvotājiem, kuri savu e-pastu iepriekš ir norādījuši portālā www.latvija.lv vai www.epakalpojumi.lv, un tiem, kuri pašvaldībā ir vērsušies ar attiecīgu iesniegumu,” stāsta I.Bušs. Ja NĪN maksātājs paziņojumu līdz 15. februārim nav saņēmis, tad saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli” mēneša laikā par to rakstiski jāinformē pašvaldība. Būtiski uzsvērt: ja paziņojums nav saņemts, NĪN maksātājs saskaņā ar šo likumu ir atbildīgs par pilnīgu nodokļa nomaksāšanu noteiktajā laikā un, iestājoties nodokļa nomaksas termiņam, nav tiesīgs aizbildināties, ka maksāšanas paziņojumu nesaņēma.

 

Ja maksāšanas paziņojums nav saņemts, pašvaldību par to rakstiski var informēt klātienē Jelgavas pilsētas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11; nosūtot parakstītu iesniegumu Jelgavas pilsētas pašvaldībai pa pastu (Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001) vai nosūtot elektroniski parakstītu (ar drošu elektronisko parakstu) iesniegumu pa e-pastu dome@dome.jelgava.lv. Tāpat pašvaldību var informēt, uzrakstot elektronisko iesniegumu portālā www.latvija.lv, e-pakalpojumos izvēloties opciju “Iesniegums iestādei”.

 

NĪN var samaksāt avansā – visu aprēķināto summu gan par ēkām, gan par zemi līdz pirmajam maksājuma termiņam – vai pa daļām līdz norādītajiem termiņiem. Maksājuma termiņi 2020. gadā ir 31. marts, 15. maijs, 17. augusts un 16. novembris.

Jautājumus par NĪN var precizēt Jelgavas pilsētas pašvaldības Finanšu nodaļā Lielajā ielā 11, 107. un 108. kabinetā, vai pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596.

 

No šā gada ir slēgti visi SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” norēķinu punkti, kur iepriekš varēja nomaksāt arī NĪN, taču, lai iedzīvotājiem nodrošinātu daudzveidīgākas iespējas, šobrīd NĪN var nomaksāt arī veikalu tīkla “Maxima” kasēs visā Latvijā. “Paziņojumos par NĪN iestrādāts jaunā tipa svītrkods, kurā iekļauto informāciju var nolasīt veikalu tīkla “Maxima” kases skeneri. Veikala kasē norēķināties par NĪN var gan skaidrā naudā, gan ar norēķinu karti, taču jāņem vērā, ka par katru maksājumu tiek ieturēta komisijas maksa 0,50 eiro. Ja nodokļa maksātājs vēlas samaksāt tikai daļu no NĪN paziņojumā norādītās summas, piemēram, viena ceturkšņa NĪN summu, pirms maksājuma veikšanas kasieris ir obligāti jāinformē par precīzu maksājuma summu. Maksājot par nākamo ceturksni, ar to pašu paziņojumu ir jādodas uz veikalu, kur atkal noskenēs svītrkodu un iedzīvotājs nosauks maksājamās summas apmēru,” kārtību skaidro I.Bušs. Jāuzsver, ka “Maxima” kasēs pieņem tikai šogad izsniegtos NĪN maksāšanas paziņojumus, bet netiek pieņemti paziņojumi, kuros norādītā NĪN summa pārsniedz 1000 eiro, svītrkods ir bojāts vai nav skaidri salasāms.

 

Tāpat NĪN maksājumu var veikt bankā, internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi jānorāda nodokļa maksātāja personīgā konta numurs par zemi un ēkām, īpašuma adrese vai kadastra numurs, par kuru veikts maksājums. Tāpat var izmantot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv – tur pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Vienlaikus šajos portālos nodokļa maksātājs var pieteikties, lai atgādinājumu par NĪN samaksas termiņa tuvošanos saņemtu savā e-pastā, bet portāls www.epakalpojumi.lv atgādinājumu piedāvā nosūtīt arī mobilajā telefonā īsziņas veidā.

 

Jelgavas pašvaldība šogad NĪN plāno iekasēt aptuveni 3,7 miljonu eiro apmērā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē